Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Paweł Gulewski odsłania karty w wyścigu prezydenckim. Inny Toruń, ale z szacunkiem dla poprzedników

wixad
Do najważniejszych problemów miasta Paweł Gulewski zaliczył „stagnację gospodarczą, wyludnienie, starzejące się społeczeństwo, brak skutecznych narzędzi dialogu z mieszkańcami, niedostosowaną do współczesnych wymogów komunikację publiczną oraz potencjalną utratę statusu dużego miasta”.
Do najważniejszych problemów miasta Paweł Gulewski zaliczył „stagnację gospodarczą, wyludnienie, starzejące się społeczeństwo, brak skutecznych narzędzi dialogu z mieszkańcami, niedostosowaną do współczesnych wymogów komunikację publiczną oraz potencjalną utratę statusu dużego miasta”. Grzegorz Olkowski
Koalicja Obywatelska z Torunia przedstawiła oficjalnie swojego kandydata na prezydenta. Czym Paweł Gulewski chce uwieść torunian?

Prezentację kandydata zorganizowano z przytupem w hotelu Bulwar. W ceremonii z udziałem wielu działaczy Koalicji, czuć było rękę profesjonalistów: „Nowy człowiek na nowego prezydenta Torunia” - przywitano kandydata.

Chłopak z Bydgoskiego

Paweł Gulewski wystartuje pod hasłem „To jest ten moment”. „Jestem z krwi i kości torunianinem, chłopakiem z Bydgoskiego Przedmieścia” - podkreślił.

- Zaproponuję mieszkańcom realną alternatywa dla obecnego prezydenta – zapowiedział buńczucznie były wiceprezydent. - Zwracam się do tych, którzy chcą zmiany prezydenta, którzy są zaniepokojeni kierunkiem zmian w naszym mieście. Ja oraz moje środowisko jesteśmy odpowiedzią na wasze poszukiwania innego, lepszego Torunia.

Zwracając się do wyborców Michała Zaleskiego Gulewski stopniowo łagodził jednak ton: - Wiem, że wasz wybór zawsze był podyktowany chęcią zapewnienia sobie spokoju i bezpieczeństwa. (…) Mam mnóstwo pomysłów, które chcę wdrożyć w życie. Zrobię to jednocześnie szanując dorobek wspólnoty samorządowej, która budowała Toruń przez ostatnie dekady.

Budować Toruń na nowo

Do najważniejszych problemów miasta kandydat zaliczył „stagnację gospodarczą, wyludnienie, starzejące się społeczeństwo, brak skutecznych narzędzi dialogu z mieszkańcami, niedostosowaną do współczesnych wymogów komunikację publiczną oraz potencjalną utratę statusu dużego miasta”. - To jest ten moment, w którym możemy budować Toruń na nowo – nawoływał.

Choć szczegółowy program przedstawiony ma być podczas kolejnych spotkań prezentujących radnych, Gulewski przedstawił jego zarys, na pierwszym miejscu uwzględniając problemy ludzi starszych. Zapowiedział też wprowadzenie „bonu seniora”, który zapewni ulgi w instytucjach kultury, ale również dofinansowanie badań profilaktycznych, zakupu okularów, sesje z psychologami i psychiatrami. W mieście powołany ma zostać rzecznik seniorów.

Psychiatra dla seniora

Przedsiębiorcy mają wejść w skład nowo powołanej Rada Rozwoju Torunia i w ten sposób „zostać włączeni w proces decydowania o mieście”.

Kandydat KO zapewnił o poparciu dla „osób walczących o poprawę środowiska”, a kobiety zapewnił o powołaniu wiceprezydenta kobiety oraz o umieszczeniu nazwisk kobiet na pierwszych miejscach listy kandydatów do Rady Miasta.

Dzieci i młodzież zapewnione maja mieć „darmową pomoc psychologiczną, programy osłonowe oraz atrakcyjną ofertę zajęć. Pomoc miasta miałaby być skierowana również ku osobom które „znajdują się w trudnej sytuacji”, w tym osoby niepełnosprawne.

Permanentne konsultacje

Osobny projekt dotyczyć ma mieszkańców największych osiedli oddalonych od centrum, a także rozwojowi lewobrzeża. Posłużyć temu ma m.in. budowa nowego mostu śródmiejskiego oraz wyprowadzenie linii tramwajowej na drugi brzeg Wisły.

Działacze społeczni mogą liczyć na „permamentny cykl konsultacji” oraz nowe formy mikro i makropartycypacji. Z poparciem dla Pawła Gulewskiego wystąpili m.in. marszałek Piotr Całbecki i senator Tomasz Lenz.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska