Po mistrzostwach w kolarstwie szosowym. Jeden medal dla ALKS Stal. Złoto Adriana Kurka w elicie!

Bartosz Klasiński z ALKS Stal Grudziądz (pierwszy z prawej) wywalczył brązowy medal mistrzostw w wyścigu ze startu wspólnego juniorów Nadesłana
Z jednym medalem wrócili do Grudziądza kolarze ALKS Stal z mistrzostw Polski na szosie. Były też miejsca w czołówce. A wyścig elity wygrał wychowanek grudziądzkiego klubu Adrian Kurek!

W jeździe indywidualnej na czas lokaty w pierwszych dziesiątkach zanotowali Nikola Różyńska (siódma wśród orliczek) oraz Bartosz Rudyk (dziesiąty u młodzieżowców).

Brązowy medal juniora ALKS Stal Grudziądz

Znakomicie w wyścigu ze startu wspólnego juniorów spisał się za to Bartosz Klasiński.

Młody zawodnik ALKS Stal wywalczył brąz, o czym szeroko pisaliśmy w naszym sobotnim wydaniu papierowym oraz na stronie internetowej.

Sobotnie wyścigi masowe kolarzy do lat 23 przyniosły kolejne emocje. U pań nieźle zaprezentował się Różyńska, która zdołała zająć ósmą pozycję. Bardzo dynamiczny przebieg miała rywalizacja mężczyzn. W licznych odjazdach kręcili między innymi Sebastian Okuniewski, Rudyk oraz Mariusz Gąsiorowski.

W końcówce zaatakował Szymon Tracz, który we wspaniałym stylu zwyciężył po solowej akcji. Zawodnik Wibatech 7R Fuji wyprzedził Damiana Sławka o 22 sekundy. Piąty był Gąsiorowski.

Wyniki wyścigów ze startu wspólnego

Juniorki (82 km): 1. Marta Jaskulska (KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska), 2. Klaudia Bielawska (UKS Koźminianka Koźminek), 3. Oliwia Majewska (UKS Copernicus - SMS Toruń), 15. Dominika Bykowska, 32. Sandra Czaplicka (obie ALKS Stal Grudziądz).

Juniorzy (143,5 km): 1. Adam Kuś (Międzygminny Ludowy Klub Sportowy Wieluń), 2. Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń), 3. Bartosz Klasiński, 16 Kajetan Albanowski, 73. Filip Smoliński, 86. Przemysław Tuleja (wszyscy ALKS Stal Grudziądz).

Orliczki (126 km): 1. Daria Pikulik (KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska), 2. Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), 3. Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), 8. Nikola Różyńska, 18. Karolina Pizoń (obie ALKS Stal Grudziądz).

Orlicy (190 km): 1. Szymon Tracz (Wibatech 7R Fuji), 2. Damian Sławek (GKS Cartusia Kartuzy), 3. Tobiasz Pawlak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), 5. Mariusz Gąsiorowski, 24. Bartosz Rudyk, 32. Adrian Brzozowski, 36. Sebastian Okuniewski (wszyscy ALKS Stal Grudziądz).

Tymczasem najbardziej prestiżowy wyścig elity wygrał Adrian Kurek. Wychowanek ALKS Stal Grudziądz od kilku lat ściga się w zawodowej grupie CCC Sprandi Polkowice. Więcej o tym napiszemy wkrótce.