Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Po wakacyjnej przerwie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Golubiu-Dobrzyniu wznawia swą działalność

Karolina Rokitnicka
Seniorzy z Golubia-Dobrzynia bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach
Seniorzy z Golubia-Dobrzynia bardzo chętnie biorą udział w różnego rodzaju spotkaniach nadesłana
Pierwszy wykład zaplanowano na środę 24 września. Podczas inauguracyjnego spotkania będzie można wysłuchać prelekcji Andrzeja Mielczarka „Kultura a społeczeństwo na początku XXI wieku”.

Wykład odbędzie się 24 września w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu-Dobrzyniu. Początek zaplanowano na godz. 16.

- Zapraszam wszystkich naszych słuchaczy. Mogą do nas dołączyć także nowe osoby. Ci, którzy chcą zapisać się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, powinni przybyć pół godziny przed rozpoczęciem pierwszego spotkania - mówi prezes UTW Janina Tuszyńska.

Wykłady mają się odbywać co miesiąc. 29 października Maciej Wojtecki będzie mówił o krajobrazie kulturowym i działaniach na rzecz jego rozwoju. Następny wykład planowany jest na 26 listopada. Jan Wiśniewski poruszy temat Polaków na Syberii i Dalekim Wschodzie. Omawiane będą kwestie tożsamości narodowej, kultury i wiary.
Pomysł utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Golubiu-Dobrzyniu pojawił się na początku 2006 roku. Grupa aktywnych emerytów zatęskniła za dawnymi czasami i atrakcjami.

Chcieli odskoczni od codzienności. Po kilku miesiącach załatwiania formalności związanych z rejestracją, pierwsze spotkanie odbyło się w czerwcu 2006 roku. W skład zarządu weszły: Janina Tuszyńska, Maria Wilińska, Henryka Zawadzka, Zofia Marcinkowska i Barbara Szczepaniec. Do grona słuchaczy należą, m.in. lekarze, nauczyciele i urzędnicy. Jednak uniwersytet jest otwarty dla wszystkich seniorów. Nie ma kryteriów wieku ani wykształcenia.

UTW prowadzi szeroką działalność. Wykłady wygłaszają, m.in., historycy, lekarze, znawcy literatury, poeci. Tematyka spotkań jest więc bardzo zróżnicowana. Oprócz comiesięcznych wykładów, są wyjazdy do teatru lub opery oraz kilkudniowe wycieczki. Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował także zajęcia nordic walking. Spacery pod okiem wykwalifikowanego instruktora poprawiają samopoczucie, kondycje i korzystnie wpływają na zdrowie. Projekt „Marsz po zdrowie” - zdrowy styl życia poprzez edukację i profilaktykę” został dofinansowany przez Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska