Polski Cukier coraz słodszy [zdjęcia]

Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali drugie spotkanie w tym sezonie w rozgrywkach Tauron Basket Ligi! Wczoraj, w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema, pokonali faworyzowaną Rosę Radom 74:61.

Wynik konfrontacji jest niespodzianką. Goście przed sezonem zaliczani byli do grona faworytów.

- Moim zdaniem cztery zespoły będą dużo silniejsze od reszty. Mam tu na myśli Stelmet Zielona Góra, Turów Zgorzelec, Rosę Radom i AZS Koszalin - mówił jeszcze przed pierwszym meczem szkoleniowiec torunian Milija Bogicević.
Wczorajszy mecz był tego zaprzeczeniem. To torunianie prezentowali się na własnym parkiecie jako dużo silniejszy zespół.

Wprawdzie potyczka rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 5:0 (po punktach Roberta Witki i Johna Turka), ale już chwilę później inicjatywę przejęli gospodarze.
Jedenaście punktów z rzędu sprawiło, że już w 7. min., po trafieniu LaMarshalla Corbetta, torunianie prowadzili 11:5. Ostatecznie po pierwszej kwarcie Twarde Pierniki pewnie prowadziły 18:9.

W drugiej części gry początkowo utrzymywała się przewaga gospodarzy. W 12. min. po trafieniu Michała Jankowskiego było 22:11. Kolejne minuty to jednak skuteczna gra przyjezdnych. Ekipa Wojciecha Kamińskiego zdobyła sześć „oczek” z rzędu i zmniejszyła straty (w 16 min. było 24:20 dla Polskiego Cukru). Jak się później okazało był to tylko chwilowy zryw.

Do przerwy torunianie zdobyli bowiem aż 12 punktów (m.in. dwa trafienia zza linii 6,75 m Jarosława Zyskowskiego), tracąc zaledwie 2 i po dwudziestu minutach było 36:22 dla gospodarzy.

Po zmianie stron gra była już wyrównana. Podopieczni Miliji Bogicevicia nie zdołali już znacznie zwiększyć swojego prowadzenia. Z kolei gracze Rosy nie byli w stanie odwrócić losów spotkania i zmniejszyć strat.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 74:61 (18:9, 18:13, 14:14, 24:25)
Polski Cukier: J. Zyskowski jr. 21 (4x3), J. Diggs 11 (1), S. Denison 8, L. Corbett 7 (1), A. Perka 7 oraz K. Sulima 10, Ż. Comagić 4, M. Nowakowski, M. Jarmakowicz i M. Jankowski po 2
Rosa: J. Turek 18, R. Witka 8 (2), Ł. Majewski 7 (1), D. Gibson i M. Sokołowski po 5 oraz U. Mirković 7 (1), K. Łączyński 7, J. Zalewski 3 (1), K. Adams 1, D. Szymkiewicz i D. Jeszke po 0

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Nowości"

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń - Rosa Radom