Polski Cukier kontra trener Jacek Winnicki. Udany rewanż, choć w dwumeczu lepszy MKS [ZDJĘCIA]

KG
Koszykarze Polskiego Cukru pokonali na własnym parkiecie po emocjonującym meczu trenowany przez Jacka Winnickiego MKS Dąbrowa Górnicza 88:81.

Pomimo sporych osłabień (z powodu kontuzji brak aż pięciu podstawowych zawodników: Maciej Kucharek, Paulius Dambrauskas, Witalij Kowalenko, Aleksandrar Mladenović i Piotr Pamuła) lepiej to spotkanie rozpoczęli goście. Już w 3. min. po punktach Davona Sheltona MKS prowadził 9:2.

Chwilę później torunianie odrobili straty, a nawet po trafieniu Łukasza Wiśniewskiego wyszli na prowadzenie (12:11). Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo. Inicjatywę znów przejęli goście i w 8. min. było 20:12 dla przyjezdnych.

Miejscowi straty odrobili w połowie drugiej kwarty. Po faulu technicznym dla szkoleniowca gości Jacka Winnickiego rzut wolny wykorzystał Łukasz Wiśniewski, a chwilę później spod kosza trafił Aaron Cel i było po 34.

W kolejnych akcjach to jednak znów goście byli skuteczniejsi i na przerwę schodzili prowadząc 45:42.
Drugą połowę podopieczni Dejana Mihevca zaczęli 15:2 (w tym trzy trafienia z dystansu) i w 25 min. było już 57:47. Zaledwie minutę później dąbrowianie tracili już tylko trzy punkty (57:54 dla Polskiego Cukru). Identyczna różnica była po trzech kwartach (65:62).

Ostatnią część gry Bartłomiej Wołoszyn rozpoczął od akcji 2+1 i na tablicy wyników po raz kolejny widniał remis (po 65). W kolejnych akcjach emocji nie brakowało. Ostatecznie po zaciętym meczu triumfowali torunianie 88:81.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 88:81 (19:27, 23:18, 23:17, 23:19)