MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Polski Cukier pokonał PGE Turów 86:70 [zdjęcia]

Redakcja
Maksym Kornijenko poprowadził Polski Cukier do zwycięstwa nad Turowem
Maksym Kornijenko poprowadził Polski Cukier do zwycięstwa nad Turowem Sławomir Kowalski
Od mocnego uderzenia nowy sezon rozpoczęli koszykarze Polskiego Cukru. Podopieczni Jacka Winnickiego wprawdzie do przerwy przegrywali z Turowem Zgorzelec 43:45, ale bardzo dobrze zagrali w drugiej połowie i odnieśli przekonywujące zwycięstwo 86:70.

Początek spotkanie to akcje niemal kosz za kosz. Obie drużyny dość łatwo zdobywały punkty i po pierwszej kwarcie było już 29:25.

Skuteczna gra Ukraińca

Świetnie na parkiecie radził sobie zwłaszcza Maksym Kornijenko, który w tym okresie zdobył 12 punktów (trafiając wszystkie siedem rzutów z gry).
Turów dzielnie stawiał czoła gospodarzom do przerwy. Tuż przed końcem drugiej kwarty, po trafieniu z dystansu pochodzącego z Serbii Jovana Novaka, wyszedł nawet na prowadzenie (45:43).
Polski Cukier po przerwie znacznie poprawił się w obronie i na efekty nie trzeba było długo czekać.
Sygnał dał Danny Gibson, który trafił z dystansu, zaliczył przechwyt i zdobył punkty z kontry oraz znów trafił, tym razem z półdystansu (w 25. min. było 55:47).
W kolejnych minutach trafiali także inni zawodnicy. Dwukrotnie z dystansu punkty zdobył Markeith Cummings, na listę strzelców wpisał się też Michał Michalak. Po jego punktach w 30. min. gospodarze prowadzili już 70:53.
Gdy w 34. min. Łukasz Wiśniewski również zdobył punkty zza linii 6,75 m (było 77:56 wydawało się, że jest już po meczu).

Zryw przyjezdnych

Wówczas przebudzili się nieco goście i kolejne cztery minuty wygrali 13:2. To było jednak za mało, by odwrócić losy meczu. Pewne zwycięstwo przypieczętował Maksym Kornijenko.
- Cieszę się, że przyszło dużo kibiców i odwdzięczyliśmy się zwycięstwem. Swoim zawodnikom dziękuję za walkę. Mecz miał dwa oblicza, do przerwy graliśmy słabo w obronie, a Turów zdobył za dużo punktów - podsumował trener Jacek Winnicki.
W drugiej kolejce torunian czeka wyjazdowa potyczka w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em (niedziela, godz. 20, relacja w Polsat Sport News).

Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 86:70 (29:25, 14:20, 27:9, 16:16).
Polski Cukier: M. Kornijenko 23 (3x3), D. Gibson 17 (1), S. Milosević 12, M. Michalak 10 (2), Ł. Wiśniewski 8 (1) oraz M. Cummings 12 (3), A. Perka i K. Sulima po 2, K. Michalski 0.
PGE Turów: F. Dylewicz 21 (4), D. Dillon 14, J. Karolak 9 (1), D. Harris 6, M. Kostrzewski 4 oraz J. Novak 7 (2), P. Niedźwiedzki 5, C. Tatum 4, D. Krestinin 0.

Zobacz galerię: Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec