Polski Cukier rozgromił Siarkę. To był nokaut w Arenie Toruń

Krystian Góralski
Łukasz Wiśniewski(z piłką) we wczorajszym meczu z Siarką zdobył czternaście punktów Sławomir Kowalski
Goście stawili się w Toruniu bez trzech podstawowych zawodników. Z zespołem nie było Amerykanów Brandona Browna i Travisa Releforda oraz reprezentanta Bahamów Zane Knowlesa. Zbigniew Pyszniak nie chciał jednak mówić o przyczynach absencji swoich graczy.

Torunianie nie mieli większych problemów z pokonaniem Siarki. Jeden z najsłabszych zespołów Polskiej Ligi Koszykówki tylko na początku spotkania prowadził wyrównaną walkę. W 7. min. było jeszcze tylko 18:16 dla gospodarzy.
Na początku drugiej kwarty ekipa Jacka Winnickiego miała już jednak 16 punktów przewagi (38:22 w 12. min po punktach Tomasz Śniega). Goście jeszcze przed przerwą zmniejszyli nieco straty i w 18. min. po akcji 2+1 Alexa Welsha było 47:36 dla miejscowych.
Największą przewagę torunianie uzyskali po przerwie. Kapitalny początek drugiej połowy sprawił, że przewaga torunian szybko wzrosła do dwudziestu punktów, a kilka minut później aż do trzydziestu ośmiu „oczek”. W 29. min. po punktach Krzysztofa Sulimy było bowiem 86:48.
Jeszcze przed końcem trzeciej kwarty przyjezdni zmniejszyli nieco straty, ale i tak Polski Cukier miał około trzydziestu „oczek” przewagi.
Czwarta kwarta miała podobny przebieg. Gospodarze dobrze rozpoczęli i już w 36. min. zdobyli setny punkt. Po trafieniu zza linii 6,75 m Bartosza Diduszki było 101:59.
Rekordową przewagę miejscowi uzyskali tuż pzed końcem meczu. Po drugiej z rzędu „trójce” Kamila Michalskiego było 111:68. Ostatecznie torunianie wygrali 111:70.

Polski Cukier Toruń - Siarka Tarnobrzeg 111:70 (28:22, 24:19, 36:16, 23:13)
Polski Cukier: J. Skifić 17, Ł. Wiśniewski 14 (2), K. Sulima 14, K. Weaver 12 (1), O. Trotter 10 (2) oraz B. Diduszko 18 (4), T. Śnieg 8, M. Sandul 7, K. Michalski 6 (2), A. Perka 5 (1), T. Gałan i K. Lambarski po 0
Siarka: T. Wojdyła 21 (3), A. Welsh 20 (3), K. Jakóbczyk 10 (2), J. Patoka 10, G. Małecki 5, J. Grzeliński 4, P. Pandura i K. Karliński po 0

W pozostałych meczach 20. kolejki zagrają - w sobotę: Stal Ostrów Wlkp. - King Szczecin (18); - w niedzielę: Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk (12.40, relacja w Polsacie Sport), Stelmet Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza (17), Rosa Radom - Polpharma Starogard Gd. (18), Turów Zgorzelec - Miasto Szkła Krosno (18), Start Lublin - Polfarmex Kutno (18) i Asseco Gdynia - AZS Koszalin (19).
W czwartek Turów Zgorzelec uległ we własnej hali Treflowi Sopot 79:81 (18:21, 21:23, 26:15, 14:22).