Pomorzanin gromi na Pałukach

Laskarze Pomorzanina Toruń wygrali kolejne spotkanie w ekstraklasie hokeistów na trawie.

Podopieczni Andrzeja Makowskiego pokonali na wyjeździe LKS Rogowo 9:1 (2:1). Aż pięć bramek zdobył Karol Szyplik.

Pomorzanin rozpoczął swój pierwszy wyjazdowy mecz w rundzie wiosennej z ogromnym animuszem. Efektem tego było szybkie zdobycie gola. Prowadzenie toruńczykom w dziewiątej minucie dał Michał Kunklewski. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie 60 sekund później do wyrównania doprowadził Adrian Krokosz. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, po trafieniu Szyplika, torunianie wyszli po raz kolejny na prowadzenie i nie oddali go do końca potyczki.

<!** reklama>- Z pierwszej połowy nie jestem zadowolony - mówił po meczu Andrzej Makowski, trener Pomorzanina. - W drugiej za to zagraliśmy skutecznie. Oczywiście bramek mogło być więcej, ale nigdy nie jest tak, że wykorzystuje się wszystkie sytuacje.

LKS Rogowo - Pomorzanin 1:9 (1:2). 0:1 M. Kunklewski (9), 1:1 A. Krokosz (10), 1:2 K. Szyplik (30), 1:3 M. Raciniewski (36), 1:4 K. Szyplik (41), 1:5 K. Szyplik (42), 1:6 K. Makowski (48), 1:7 K. Szyplik (51), 1:8 K. Szyplik (57, róg), 1:9 M. Kunklewski (67).

Pomorzanin: Domachowski - Zakszewski, Sellner, Mi. Makowski, Nowakowski, Zieliński, Raciniewski, Janiszewski, Kunklewski, Szyplik, K. Makowski oraz Kamiński, Ma. Makowski, Rutkowski, Zadka, Fryckowski.

W pozostałych meczach: Pocztowiec - AZS AWF 4:3 (3:1), Stella - Grunwald 1:8 (1:1), Warta - LKS Gąsawa 7:1 (4:1), Polonia - Start 4:4 (0:2) karne zagrywki 1:3.

1. Grunwald Poznań 13 36 87-16
2. Pomorzanin Toruń 13 31 72-45
3. Warta Poznań 13 29 49-31
4. Start Gniezno 13 22 43-54
5. Pocztowiec Poznań 13 20 47-41
6. AZS AWF Poznań 13 19 41-37
7. LKS Rogowo 13 14 38-66
8. Polonia Środa 13 10 24-44