Remis Elany Toruń w sparingowym meczu z Olimpią Grudziądz

Sławomir Pawenta
Elana Toruń zremisowała w meczu kontrolnym z Olimpią Grudziądz 2:2
Elana Toruń zremisowała w meczu kontrolnym z Olimpią Grudziądz 2:2 Piotr Bilski
Trzecioligowi piłkarze Elany Toruń w drugim swoim meczu kontrolnym zremisowali na wyjeździe z występującą na zapleczu Lotto Ekstraklasy Olimpią Grudziądz 2:2.

Gospodarze prowadzenie objęli w 17. minucie, gdy Bartosza Poloczka z rzutu wolnego pokonał Ville Salmikivi. Torunianie szybko odrobili straty, bo 120 sekund później do siatki trafił Artur Lenartowski.

Jeszcze przed przerwą ten sam zawodnik strzelił drugiego gola dla żółto-niebieskich.

Ostatecznie gra kontrolna zakończyła się remisem. Do wyrównania doprowadził w 63. minucie rywalizacji Damian Michalik.

- Rozegraliśmy mecz silnym zespołem – podsumował po meczu Dariusz Okoń, II trener Elany. - Był to naprawdę wartościowy sparing. Z całym sztabem szkoleniowym jesteśmy zadowoleni z postawy drużyny. W tym kształcie drużyna spotkała się po raz pierwszy na boisku, mimo to zagrała dobry mecz i zrealizowała założone plany.

Już w najbliższą sobotę podopieczni Rafała Góraka zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz. Spotkanie zostanie rozegrane w Toruniu, a jego początek zaplanowano na godzinę 11.

Olimpia Grudziądz – Elana Toruń 2:2 (1:2).

1:0 V. Salmikivi (17), 1:1 A. Lenartowski (19), 1:1 A. Lenartowski (35), 2:2 D. Michalik (63)

Elana (I liga): Poloczek – Kareta, Ciach, Mysiak, Uszalewski – Kopciński, Pelsh, Kryszak, Lenartowski, Kraska, Stefanowicz

Elana (II połowa): Kais Al-Ali – Górka, Urbański, Dobosz, Wróblewski (Karbowiński) – Grudziński, Kopeć, Tomaszewski , Lenkiewicz, Chmielecki (Jóźwicki), Kozłowski