Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rower Miejski uziemiła deszczowa pogoda, co za pech

Alicja Cichocka
Alicja Cichocka
Jacek Smarz
- Stacja Toruńskiego Roweru Miejskiego na Skarpie działa pełną parą, szkoda, że tylko wirtualnie - skarży się Czytelnik, który od kilku dni bezskutecznie próbował wypożyczyć rower w tym miejscu.

[break]
Na niedziałającą stację na skrzyżowaniu ulic Kolankowskiego i Kosynierów skarżył się redakcji „Nowości” w ostatni wtorek mieszkaniec Skarpy.

- Robiłem trzy podejścia do tej stacji, próbując wypożyczyć rower. Niestety nic z tego, stacja nie działa - denerwował się tym bardziej, że według strony internetowej operatora roweru miejskiego wypożyczalnia na Skarpie działa pełną parą.

Zabrakło energii

Wczoraj znów w tym miejscu nie można było wypożyczyć rowerów.

- Stacje są zasilane energią słoneczną z paneli. Prawdopodobnie baterie wyładowały się, a że pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza, sytuacja mogła się powtórzyć. Na pewno nie było jednak tak, że stacja przez kilka dni nie działała - zapewnia Małgorzata Mac, prezes Romet Rental System (dawny WiM System). Jak twierdzi, przy każdej takiej awarii serwis wymienia akumulatory na stacjach. - Czytelnik prawdopodobnie miał pecha - stwierdza.

Czas to pieniądz

Operator roweru miejskiego ma określony czas na naprawę stacji, zgodnie z umową maksymalnie 48 godzin.

Każda godzina spóźnienia kosztuje go 45 złotych. Jednak zagrożone miejską karą są tylko stacje, za które zapłacił Urząd Miasta w Toruniu, dokładnie 19 z nich. Co z pozostałymi, tzw. patronackimi?

Jak słyszymy w Wydziale Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta, który realizuje umowę na Toruński Rower Miejski, zapis o miejskich karach stacji patronackich nie dotyczy. Nawet jeśli jest to stacja miejskiej spółki, jak w przypadku opisywanej stacji Targów Toruńskich na Skarpie? - dopytujemy.

- W takim przypadku także wymagamy od operatora natychmiastowej interwencji, ponieważ umowa mówi wyraźnie, że operator musi dbać o działanie całego systemu - stwierdza Maria Pałucka, kierownik w miejskim Wydziale Sportu i Turystyki.

Kar miasto naliczyć jednak nie może.

Toruński Rower Miejski to w sumie 28 stacji, z czego za 19 zapłaciło miasto (przeszło 1,6 mln).

Pozostałe to stacje patronackie, wśród których pięć reklamują spółki miejskie - Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Toruńskie Wodociągi, Targi Toruńskie, Urbitor, Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska