Siatkarki zafundowały kibicom horror

W ataku Rebbeca Pavan (blokują bielszczanki - Emilia Mucha i Kornelia Moskwa). Kanadyjka była skuteczna zarówno w ataku, bloku, jak i w serwowaniu. To jej dwie akcje na koniec zadecydowały o wygranej gospodyń Sławomir Kowalski
Czwarty mecz w tym sezonie wygrały siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń. Zwycięstwo 3:2 z bielszczankami nie przyszło jednak łatwo.

Poniedziałkowe spotkanie torunianki rozpoczęły dobrze - objęły prowadzenie 7:3. Niestety, zawodniczki gości dość szybko wyrównały (9:9). Całe zło zaczęło się jednak trochę później, gdy torunianki wygrywały 13:11. Pięć punktów straconych z rzędu przez gospodynie sprawiło, że BKS objął dość „bezpieczne” prowadzenie i ostatecznie tego seta wygrały do 20.

W drugim sytuacja początkowo zmieniała się jak w kalejdoskopie. Obie drużyny wychodziły na prowadzenie, by potem tracić seriami punkty. Końcówka partii należała jednak do Budowlanych - ze stanu 19:14 „zrobiło” się wprawdzie 20:19, ale tym razem gospodynie nie pokpiły sprawy i wygrały do 21, a na parkiecie najlepsza była Pavan. Kolejnego seta gospodynie wygrały do 17, choć początkowo nic nie zapowiadało tak łatwego triumfu. Od stanu 17:16 podopieczne trenera Vettoriego zdobyły z rzędu siedem (!) punktów.

Czwarty set torunianki rozpoczęły od stanu 1:7, doprowadziły do remisu po 8, ale bielszczanki znów wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które przypilnowały już do końca (21:25).

Tie-break należał do torunianek, które wygrały do 12, a dwa ostatnie punkty (skutecznym atakiem i blokiem) zdobyła bohaterka meczu, Rebbeca Pavan (łącznie zdobyła 22 punkty).

Giacomini Budowlani Toruń - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 15:12)