Siatkarze Stali Grudziądz wygrali u siebie z UKS OPP Powiat Kołobrzeski bez straty seta

Siatkarze Stali Grudziądz wygrali mecz u siebie
Siatkarze Stali Grudziądz wygrali mecz u siebie Łukasz Partyka
Grudziądzcy siatkarze wygrali kolejny mecz w II lidze. Przed własną publicznością pokonali 3:0 UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Podopieczni Piotra Gabrycha byli faworytem konfrontacji z zamykającą tabelę drużyną z Kołobrzegu i nie zawiedli. W dwóch pierwszych setach zmiażdżyli rywali, pozwalając im na zdobycie zaledwie 14 i 13 punktów.

Wyrównany trzeci set

Więcej emocji i bardziej wyrównana gra była w trzecim secie, kiedy to gospodarze triumfowali, ale tylko dwoma punktami (25:23).

Dzięki zwycięstwu na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej Stal utrzymuje się w grze o czołową czwórkę.

W tabeli grudziądzanie zajmują piąte miejsce ze stratą zaledwie jednego punktu do czwartego Trefla Lębork. Ci ostatni pokonali w Gdańsku Stoczniowca 3:1, choć przegrali pierwszą partię.

Jak w innych meczach?

Dość nieoczekiwanie gładko 3:0 Trójka Nakło wygrała z Orłem Międzyrzecz. Nie było niespodzianki w Wilczynie, gdzie Wilki odprawiły z kwitkiem LO MS Świnoujście.

W następnej kolejce siatkarze Stali zagrają u siebie z Trójką Nakło.

16. kolejka II ligi siatkówki - wyniki

Trójka Nakło - Orzeł Międzyrzecz 3:0 (27:25, 25:23, 25:19), Stoczniowiec Gdańsk - Trefl Lębork 1:3 (26:24, 23:25, 24:26, 18:25), Wilki Wilczyn - LO MS Świnoujście 3:0 (25:14, 25:15, 25:20) oraz Stal Grudziądz - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:0 (25:14, 25:13, 25:23).