Sportowa sobota

Karolina Rokitnicka
Mecz ligowy przyniósł kibicom mnóstwo sportowych emocji. Podobnie było podczas nocnego turnieju Nadesłane
Sporo atrakcji czekało w ubiegły weekend na gości kowalewskiego Centrum Sportu i Rekreacji

Najpierw był mecz ligowy, w przerwie którego organizowano konkursy dla kibiców i zabawy dla dzieci. Po nim odbył się nocny turniej piłkarski.
W sobotę kowalewski Promień podejmował u siebie Elanę Toruń. Przyjechało około 400 kibiców z Torunia. Spotkanie było określane jako „mecz podwyższonego ryzyka”. Dlatego zabezpieczało je ponad 100 policjantów z jednostek w Golubiu-Dobrzyniu, Toruniu, Bydgoszczy i Lipnie. W pogotowiu byli też strażacy z OSP Mlewo i Srebrniki. Funkcjonariusze pojawili się na trasach dojazdowy i wokół stadionu.
Nie odnotowano poważnych incydentów. Jednak kibice jednej drużyn w trakcie meczu odpalali race. Policjanci ustalają dane osób, które złamały prawo podczas imprezy.
Mecz zakończył się remisem 1:1.Pierwsza bramka padła w 86 minucie. Strzelił ją Jacek Magdziński z Promienia. Dwie minuty później sędzia podyktował rzut karny, dzięki któremu . Elana wyrównała.
- W przerwie organizatorzy wylosowali kilku chętnych, którzy mogli oddać strzały na bramkę i zdobyć upominki, natomiast na sąsiednim placu zabaw pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przygotowali atrakcje dla dzieci - informuje asystentka burmistrza Kowalewa, Karolina Kowalska.
Po meczu, w CSiR odbył się nocny turniej piłki nożnej o puchar burmistrza - Atletico cup night editio. Siedem drużyn rozegrało 21 meczów. Rozgrywki zakończyły się o godz. 3. Wygrała ekipa Bud-Ryss Warszewice. Drugi uplasował się Euro-Drób, a trzeci Atletico Team. Dalsze miejsca zajęli: Siłownia Olymp Kowalewo, Beno Team, Tęcza Słomiróg i OSP Rogowo. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Elsner z Bud-Ryss, bramkarzem - Krzysztof Kiełbowicz z Siłowni Olymp Kowalewo, królem strzelców - Maciej Dudek z Euro-Drób, a najstarszym zawodnikiem - Eugeniusz Jendryczko z OSP Rogowo.
Atrakcją dodatkową turnieju były konkursy z nagrodami.