Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprawdzamy, jakie atrakcje przygotowały dla najmłodszych instytucje kulturalne

Tomasz Wersocki
W Młynie Wiedzy dostępnych jest kilka wystaw czasowych oraz stałych. Najmłodsi mogą skorzystać z pracowni kreatywnej „przeBudowa”
W Młynie Wiedzy dostępnych jest kilka wystaw czasowych oraz stałych. Najmłodsi mogą skorzystać z pracowni kreatywnej „przeBudowa” Sławomir Kowalski
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na interaktywne wystawy oraz spektakl teatru cieni.

Warsztaty „Ruchome obrazy” są poświęcone różnorodnym formom i technikom animacji klasycznej. W każdą środę uczestnicy poszukają m.in. odpowiedzi na pytanie, dlaczego po zjedzeniu ananasa lub kiwi szczypie nas język i poznają wiele ciekawych faktów z życia roślin. Z kolei w trakcie czwartkowych zajęć zatytułowanych „W 60 minut dookoła świata” będzie można poznać sekrety różnorodnych kultur.

**Zobacz także:

Przestępcy z Kujawsko-Pomorskiego. Zobacz czy nie mieszkają obok Ciebie? [ZDJĘCIA]

**

- Zabierzemy naszych gości do najbardziej tajemniczych i niesamowitych miejsc na świecie. Pomoże nam w tym...wyobraźnia - podkreśla Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności.

Wyścigi aut

Natomiast w piątek w Młynie Wiedzy odbędą się zajęcia pod hasłem „Grand Prix”. Uczestnicy będą mogli wykonać różne modele pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym. Pod koniec warsztatów wezmą one udział w wyścigu.

W niedziele centrum nauki zaprasza do udziału w zajęciach „Wakacyjne łamigłówki”. W czasie ich trwania będzie można poćwiczyć umysł, rozwiązując zagadki przygotowane przez animatorów. Warsztaty w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są realizowane od wtorku do piątku w godz. 10-11 i 12-13, w soboty i niedziele w godz. 11-12 i 14-15.

Natomiast 22 i 23 sierpnia przed siedzibą Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zostaną zaprezentowane wyjątkowe spektakle teatru cieni - „Prawo dżungli”. Jak zapowiadają realizatorzy przedstawienia, jest to poruszająca opowieść o dwóch kontrastujących światach dotykająca tematu zgodności człowieka z naturą”.

Inscenizacja bitwy o zamek toruński za nami! Impreza dotyczyła wydarzeń, jakie rozegrały się w Toruniu latem i jesienią 1410 roku, po bitwie pod Grunwaldem. Wstępem był przemarsz wojsk polskich i krzyżackich przez ulicę Szeroką i Rynek Staromiejski. Na rynek wkroczyły średniowieczne oddziały konne i piesze. Około godz. 17:30 polscy i krzyżaccy rycerze wyruszyli do fosy zamkowej, gdzie stoczyli bitwę. W inscenizacji wzięło udział około 200  rycerzy. Zobacz także: Przestępcy z Kujawsko-Pomorskiego. Zobacz czy nie mieszkają obok Ciebie? [ZDJĘCIA] NowosciTorun

Inscenizacja bitwy o zamek toruński w 1410 roku [ZDJĘCIA]

Spektakle zaplanowano na godzinę 21, 22 i 23 i obejrzeć je można za darmo.

Wakacje w bibliotece

Jutro o godz. 12.30 w filii Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Łyskowskiego odbędą się kolejne wakacyjne zajęcia dla najmłodszych pt. „Słonie na Rubinkowie”. Uczestnicy spotkają się z pięcioma zabawnymi słoniami: Ba-barem, Elmerem, Słoniem Trąbalskim, Słoniem Pomelo i Dominikiem.

Z kolei 9 sierpnia najmłodsi zaprojektują biżuterię dla rodziny Trąbalskich, 14 sierpnia odbędą się zajęcia plastyczne „Piankowe słonie”, 16 sierpnia bibliotekę odwiedzi Słoń Pomelo, dla którego najmłodsi stworzą malarską opowieść na tapecie, a 21 sierpnia uczestnicy warsztatów wykonają figurkę słonia.

W programie zajęć zaplanowano też zagadki oraz kalambury. Więcej informacji pod numerem telefonu: 56-648-18-96.

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska