Srebro Kasi w Hajduszoboszlo

Dariusz Łopatka
Hajduszoboszlo szczęśliwe dla Katarzyny Truszczyńskiej. Torunianka wywalczyła srebro, dwa razy była też czwarta.

<!** Image 2 align=none alt="Image 168463" sub="Pływaczka Toruńczyka Katarzyna Truszczyńska przed... i po wyścigu finałowym na dystansie 800 metrów. Fot. Nadesłane">Zawodnicy Toruńczyka wzięli udział w zawodach Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w Hajduszoboszlo na Węgrzech. W imprezie startowało aż 299 sportowców, reprezentujących pięćdziesiąt klubów z czternastu krajów.

<!** reklama>Najlepszy wynik osiągnęła Katarzyna Truszczyńska, która zdobyła srebrny medal na dystansie 800 m. pp, w kategorii seniorów (7:16,16). Ponadto dwukrotnie była czwarta na 200 m. pp (1:39,47) i 400 m. pp (3:32,80).

Następne zawody Pucharu Świata, w których wystartują pływacy z Toruńczyka, odbędą się już niebawem we włoskim Lignano, w dniach 25 - 27 marca.