Sześć bramek w Porto Alegre

Redakcja
To był mecz dwóch różnych połówek. W starciu Algierii z Koreą Południową na Estadio Beira-Rio w Porto Alegre lepsi okazali się Afrykańczycy. Lisy Pustyni triumfowały 4:2 (3:0) i przybliżyły się do awansu do 1/8 finału mistrzostw świata.

Od pierwszych minut groźniej atakowali Algierczycy. Podopiecznym Vahida Halilhodzicia brakowało jednak skuteczności. Do czasu.
[break]
W 26. minucie świetne podanie ze środka pola Yacinea Brahimiego pozwoliło Islamowi Slimaniemu kontynuować kontratak Afrykańczyków. Środkowy napastnik Lisów Pustyni znalazł się w polu karnym pomiędzy dwoma azjatyckimi obrońcami i ze spokojem posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Korei, wprost do siatki.

Algierczycy nie poprzestali jednak na tym trafieniu i w kolejnej akcji wywalczyli rzut rożny, który po chwili zamienili na drugiego gola. Tym razem w polu karnym od opieki defensorów uwolnił się środkowy obrońca - Rafik Halliche, który strzałem głową nie dał szans Sung-Ryong Jungowi, bramkarzowi Korei Południowej.

Żeby tego było mało Lisy Pustyni w pierwszej połowie raz jeszcze upokorzyły koreański blok defensywny. Gola na 3:0 zdobył niepilnowany Abdelmoumene Djabou.

Na początku drugiej odsłony role na boisku odwróciły się, na czym zyskało widowisko. To Azjaci częściej udzielali się ofensywnie, starali się odrabiać straty i... zdobyli dwa gole. Bramki Heung-Mina Sona i Ja-Cheola Koo przedzieliło jednak trafienie Yacinea Brahimiego i to Algierczycy triumfowali w całym spotkaniu 4:2.

Korea Południowa - Algieria 2:4 (0:3)
0:1 I. Slimani (26), 0:2, R. Halliche (28), 0:3 A. Djabou (38), 1:3 Heung-Min Son (50), 1:4 Y. Brahimi (62), 2:4 Ja-Cheol Koo (72)

Korea Południowa: Sung-Ryong Jung - Suk-Young Yoon, Young-Gwon Kim, Jeong-Ho Hong, Yong Lee (ż), Ja-Cheol Koo, Chung-Yong Lee (64, Keun-Ho Lee), Kook-Young Han (ż; 78, Dong-Won Ji), Sung-Yong Ki, Chu-Young Park (57, Shin-Wook Kim), Heung-Min Son.

Algieria: M’Bolhi - Mesbah, Halliche, Bougherra (ż; 89, Belkalem), Medjani, Mandi, Bentaleb, Djabou (73, Ghilas), Brahimi (77, Lacen), Feghoulii, Slimani.