Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpitalna aplikacja Informacje Medyczne furory jeszcze nie zrobiła. A szkoda, bo warto mieć ją w telefonie

Alicja Cichocka-Bielicka
Aplikacja Informacje Medyczne zapewnia dostęp w telefonie do wypisu szpitalnego i wyników badań, jak na początek to i tak nieźle.
Aplikacja Informacje Medyczne zapewnia dostęp w telefonie do wypisu szpitalnego i wyników badań, jak na początek to i tak nieźle. Jacek Smarz
- Jest pani pierwszą zarejestrowaną osobą w naszym szpitalu - winszowano nam w szpitalu zakaźnym w Toruniu, gdzie przyszliśmy po kod dostępu do nowej, szpitalnej aplikacji.

Jest intuicyjna i prosta w obsłudze, a przede wszystkim przydatna, ale żeby z niej korzystać trzeba się pofatygować do jednej z jednostek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Być może także z tego powodu nowa aplikacja na telefon Informacje Medyczne nie zrobiła na razie furory wśród jego pacjentów. Kod dostępu przez niespełna dwa tygodnie od debiutu pobrały raptem 133 osoby.

- Jest pani pierwszą osobą, której wydaliśmy kod - winszowała nam pielęgniarka z izby przyjęć szpitala zakaźnego przy ul. Krasińskiego.

Czterocyfrowy klucz dostępu do danych medycznych szpitala wydają wszystkie jednostki wojewódzkiej lecznicy. W głównej siedzibie na Bielanach - w Punkcie Informacyjnym. Tu trzeba wstrzelić się w godziny od 10 do 12, w każdej innej jednostce - szpitalu zakaźnym, psychiatrycznym oraz dziecięcym klucz można pobrać o każdej porze w izbach przyjęć.

Polecamy:
Najdroższe mieszkania z wielkiej płyty w Toruniu
Kobiety poszukiwane przez kujawsko-pomorską policję
Sklepy w Toruniu szukają do pracy. Kogo? Ile można zarobić?
Gwałty w Toruniu. Wstrząsające opisy zbrodni

Aby skorzystać z możliwości aplikacji, trzeba w menu wybrać „Gdzie się leczę” i wpisać o jaki szpital chodzi. Nazwę wpisuje się ręcznie lub skanując kod QR, który dostaliśmy z kluczem dostępu. Ostatnim i najważniejszym krokiem jest wybranie na pasku zadań przycisku „Powiąż urządzenie z systemem Informacje Medyczne” i wklepanie kodu dostępu. Dalej można już korzystać z nowych udogodnień.

ZOBACZ TEŻ

Kujawsko-Pomorskie jest drugim najlepszym województwem w kraju pod względem poziomu lecznictwa szpitalnego – wynika z rankingu szpitali stworzonego przez rządowe Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia we współpracy z dziennikiem „Rzeczpospolita”.Oto 11 najlepszych szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz na kolejnych slajdach >>>Nowy groźniejszy gatunek kleszcza dotarł do Polski

Tutaj warto się leczyć - oto najlepsze szpitale w Kujawsko-P...

Aplikacja ma wiele funkcji (np. pobieranie e-recept czy e-rejestracja do lekarza), ale na razie daje dostęp tylko do wypisów szpitalnych i wyników badań laboratoryjnych.

Rozczarują się jednak ci, którzy liczyli, że znajdą w niej wypisy z pobytu w szpitalu sprzed kilku miesięcy. Tak dobrze nie jest.

Jak tłumaczy rzecznik szpitala i lekarz, dr Janusz Mielcarek, aplikacja korzysta z informacji umieszczonych na serwerze w ostatnim czasie. W przypadku wypisów - od początków lipca, a wyników badań - od sierpnia. Funkcjonalność aplikacji jest może ograniczona, za to według zapewnień dane błyskawicznie pojawiają się w telefonie - wyniki badań w tym samym momencie, w którym laboratorium udostępnia je lekarzowi. Zaś wypisy w momencie wygenerowania ich w systemie szpitala.

Jak słyszymy, toruński szpital wojewódzki pierwszy w kraju wykupił taką usługę dla swoich pacjentów.

WIDEO: O nowej aplikacji opowiada prof. Marek Jackowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska