Mateusz Pietras
Polskie tenisistki bez awansu na IO do Paryża
Polskie tenisistki bez awansu na IO do Paryża POLSKI ZWIAZEK TENISA STOLOWEGO
Polskie tenisistki stołowe w składzie Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn i Zuzanna Wielgos przegrały z reprezentantkami Hongkongu 1:3 w 1/8 finału drużynowych mistrzostw świata w południowokoreańskim Pusan. Wcześniej w środę Biało-Czerwone pokonały Singapurki 3:0. Awans do ćwierćfinału oznaczałby grę na igrzyskach olimpijskich. Dziś w turnieju mężczyzn o bilet do Paryża powalczą Polacy. Rywalami Francuzi.

W 1/8 finału drużynowych mistrzostw świata Polki w składzie Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn i Zuzanna Wielgos mierzyły się z niepokonanymi jak dotąd reprezentantkami Hongkongu. Jako pierwsza w Busan zaprezentowała się Węgrzyn. Po dwóch setach przeciwko liderki rywalek Doi Hoo Kem na tablicy wyniku widniał remis. Jednak kolejne dwie partie należały do konkurentki. Tym samym Hongkong objął prowadzenie.

Do remisu doprowadziła najlepsza polska tenisistka stołowa Bajor, która dobrze rozpoczęła spotkanie. Dwie pierwsze partie padły jej łupem. Jednak w dalszej fazie meczu inicjatywę przejęła Zhu Chengzhu. W tie-breaku Polka wróciła do gry z pierwszej fazy starcie. Piąty set okazał się jednostronny.

Trzeci pojedynek był najmniej wyrównany. Wielgos przegrała w trzech setach z Lee Ho Hing. Kolejny również wygrały rywalki. Tym razem pogromczyni Węgrzyn pokonała Bajor, która mogła doprowadzić do piątej batalii decydującej o ćwierćfinale jak i igrzyskach olimpijskich. Polka przegrała 0:3.

Zwycięstwo z Singapurem i walka Polaków o igrzyska

Wcześniej w środę reprezentacja Polski kobiet wygrała z zawodniczkami z Singapuru 3:0 w 1/16 finału. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie mężczyzn z udziałem Polaków i Czechów. Biało-Czerwoni nie dali żadnych szans przeciwnikom.