Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Toruń. Na Rubinkowie powstaje nowa pływalnia - będą w niej dwa baseny

OPRAC.:
Wojciech Pierzchalski
Wojciech Pierzchalski
Pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego. Baseny mają być gotowe na początku następnego roku szkolnego. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych.
Pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego. Baseny mają być gotowe na początku następnego roku szkolnego. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych. UM Toruń/Sławomir Kowalski
Pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego. Baseny mają być gotowe na początku następnego roku szkolnego. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych.

Jak funkcjonuje oddział kardiologiczny w szpitalu na Bielanach?

od 16 lat

Pływalnia powstaje w sąsiedztwie Zespołu Szkół nr 19, w którym uczą się dzieci z niepełnosprawnościami. Powstający obiekt ma być dostosowany do ich przyjęcia i rehabilitacji. Cały kompleks, w skład którego wejdą m.in. dwa baseny, ma mieć powierzchnię niemal tysiąca metrów kwadratowych.

Toruń. Na Rubinkowie powstaje nowy basen

W obiekcie znajdzie się basen pływacki o powierzchni 75 metrów kwadratowych i głębokości 1,8 m. - Posiadać będzie specjalne ruchome dno, ułatwiające osobom z niepełnosprawnościami wejście do wody - przekazuje Małgorzta Litwin z Urzędu Miasta.

Drugi z basenów będzie rekreacyjny, o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Znajdą się w nim atrakcje: parasol wodny, masaż wodny i masaż powietrzny stóp. Oprócz basenów, przy Dziewulskiego powstaje całe zaplecze dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. - Budynek zostanie wyposażony m. in. w system sterowania BMS oraz instalację fotowoltaiczną - dodaje Małgorzta Litwin.

Wszystko znajdzie się na dwóch kondygnacjach: nadziemnej i podziemnej, o łącznej powierzchni 929 metrów kwadratowych.

Toruń. Basen na Rubinkowie dostosowany dla niepełnosprawnych

Prezydent Torunia przyznaje, że pomysł wybudowania kompleksu basenów rehabilitacyjno-rekreacyjnych dla Zespołu Szkół nr 19 dojrzewał od kilku lat.

Pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego. Baseny mają być gotowe na początku następnego roku szkolnego. Inwestycja pochłonie
Pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 19 przy ul. Dziewulskiego. Baseny mają być gotowe na początku następnego roku szkolnego. Inwestycja pochłonie ponad 14 milionów złotych. UM Toruń/Sławomir Kowalski

– Podobny obiekt mamy przy szkole nr 26, przygotowany do ćwiczeń w wodzie dla osób, które wymagają tego w specjalnych warunkach, ze szczególną troską o ich zdrowie i kondycję fizyczną. Półtora roku prowadziliśmy postępowania przetargowe na wyłonienie wykonawcy, bo czas był trudny, a ceny w budownictwie niestety nie były stabilne. Na szczęście tegoroczny przetarg zakończył się sukcesem - mówi Michał Zaleski.

Wykonawcą obu obiektów jest toruńska firma BUD-EKO - Renata i Sławomir Szymańscy, a dokumentację projektową przygotowało Biuro Inżynierskie BUDEN z Gdańska.

Toruń. Basen na Rubinkowie będzie kosztował ponad 14 milionów

- Realizacja inwestycji stała się możliwa dzięki decyzji Rady Miasta Torunia o zwiększeniu środków na ten cel do 14,5 mln zł, ponieważ ze względu na wzrost cen i inflację oferty złożone w pierwszym przetargu przekroczyły kwotę zaplanowaną w budżecie miasta. W drugim przetargu wygrała oferta spółki BUD-EKO opiewająca na 14,35 mln zł - przekazują urzędnicy z toruńskiego ratusza.

Odbiory inwestycji mają zakończyć się latem przyszłego roku, aby od 1 września 2024 r. dzieci i młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Nr 19 mogły już korzystać z pływalni. - Do tej pory starsi uczniowie dojeżdżali na basen przy ul. Hallera lub do SP nr 18, ale nie wszystkie dzieci mogły z nich korzystać, bo to są baseny sportowe i głębokie. Dzięki nowej pływalni będą miały rehabilitację na miejscu - podsumowuje Małgorzta Litwin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska