POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Toruń. Nowy dyrektor TOS - Marek Czekała

Toruń. Nowy dyrektor TOS - Marek Czekała

Artur Olewiński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

TOS-em dyrygował będzie nowy dyrektor - Marek Czekała

TOS-em dyrygował będzie nowy dyrektor - Marek Czekała ©Jacek Smarz

Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski powołał nowego dyrektora Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej - Marka Czekałę. Umowa została podpisana wczoraj na 3 sezony artystyczne od 1.09.2016 – 31.08.2019r. *Pan Marek Czekała – 59 lat, zamieszkały w Niemczu, tytuł magistra sztuki w zakresie gry na skrzypcach uzyskał w 1982 r. w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy. Legitymuje się ponad 19-letnim okresem prowadzenia działalności gospodarczej pn. Agencja Muzyczna PROFIMUZ. Od 1.10.1979 r. do 31.08.2016 r. - pracownik Filharmonii Pomorskiej – muzyk solista. Kandydat jako właściciel Agencji od 1995 r. prowadzi Orkiestrę Symfoników Bydgoskich, która podczas swego istnienia dała ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą. W trakcie tej działalności Pan Czekała miał możliwość współpracy z wybitnymi solistami, artystami i dyrygentami.
TOS-em dyrygował będzie nowy dyrektor - Marek Czekała

TOS-em dyrygował będzie nowy dyrektor - Marek Czekała ©Jacek Smarz

Umowa z nowym dyrektorem TOS została podpisana wczoraj. Stanowisko Czekała będzie zajmował przez najbliższe trzy sezony artystyczne - od 1 września tego roku do końca sierpnia 2019 roku.

Czytaj także: Nowy-stary dyrektor Baja

Marek Czekała ma 59 lat i mieszka w Niemczu.
- Tytuł magistra sztuki w zakresie gry na skrzypcach uzyskał w 1982 roku w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy. Legitymuje się ponad 19-letnim okresem prowadzenia działalności gospodarczej pn. Agencja Muzyczna PROFIMUZ - informuje Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.

Od 1979 roku Czekała był muzykiem solistą w Filharmonii Pomorskiej. Jako właściciel Agencji od 1995 roku prowadzi Orkiestrę Symfoników Bydgoskich, która podczas swego istnienia dała ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą.

Więcej na ten temat już wkrótce w "Nowościach".

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nina (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Zaczyna się podbieranie bydgoskich muzyków. ciekawe kto będzie następny. Pana Czekały mi nie żal , zbyt dużo chałturzył ze swoim zespolikiem.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia

max (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Fajne są głosy zatroskanych mieszkańców B-szczy. Pan Czekała został oczywiście o 5. rano zgarnięty przez bojówkę Zaleskiego i doprowadzony siłą do TOS w Toruniu...

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo