Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Toruń: olimpijska... wioska?

Joanna Pociżnicka-Posadzy
Imprezy tematyczne, strefa kibica i sportowe emocje - to wszystko czeka na kibiców... wszędzie, tylko nie w Toruniu. Na co liczyć mogą mieszkańcy naszego miasta?

Imprezy tematyczne, strefa kibica i sportowe emocje - to wszystko czeka na kibiców... wszędzie, tylko nie w Toruniu. Na co liczyć mogą mieszkańcy naszego miasta?

<!** Image 3 align=none alt="Image 193763" sub="Emocje na ulicy Olimpijskiej mogą z powodzeniem służyć jako symbol Torunia podczas olimpiady / Fot.: Jacek Smarz">No cóż, propozycji nie ma wiele, a właściwie to żadnej. Wierni kibice, którzy chcą choć przez chwilę poczuć sportowego ducha, mogą spróbować poszukać go w toruńskich barach i piwnych ogródkach na starówce. Tam właściciele lokali przezornie wystawili telewizory i telebimy, na których przy piwie i w dobrym towarzystwie można obejrzeć relacje z igrzysk olimpijskich w Londynie.

Olimpiada nie dla nas

Poza tym nic więcej, niestety, nie znajdziemy. Ze strony Urzędu Miasta Torunia - cisza. Nie słychać o imprezach plenerowych, miasto nie zdecydowało się również na utworzenie strefy kibica - tak jak to było w przypadku mistrzostw Europy w piłce nożnej. Na razie jedynym olimpijskim akcentem było wywieszenie flagi.

- 27 lipca 2012 roku zawisła flaga z podpisami związanych z grodem Kopernika olimpijczyków, którym gorąco kibicujemy - mówi Magdalena Krzyżanowska, zastępca rzecznika prasowego prezydenta Torunia.

<!** reklama>Na razie na nic więcej liczyć jednak nie można.

- Nie przewidujemy utworzenia strefy kibica czy wystawienia telebimu - potwierdza Jarosław Więckowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Bydgoszcz na bogato

- Z Euro było łatwo, ponieważ mecze rozgrywane były wieczorem i mogliśmy liczyć na dużą frekwencję. W przypadku olimpiady poszczególne konkurencje odbywają się w różnych godzinach - także wtedy, kiedy większość mieszkańców jest w pracy - dodaje dyrektor.

Dla porównania w pobliskiej Bydgoszczy władze miasta zorganizowały nie tylko przestrzeń, ale również całą masę atrakcji dla amatorów igrzysk, takich jak bezpłatne rejsy katamaranami i motorówkami. Wyspa młyńska stała się na chwilę wyspą olimpijską, na której można pograć w piłkę nożną, siatkową czy w badmintona. Do dyspozycji jest także amfiteatr na 300 miejsc oraz łąka, na której można rozłożyć koce i leżaki. Sportowe święto na Wyspie Młyńskiej zainaugurowało zapalenie pochodni olimpijskiej, przywiezionej wprost z Londynu.

Euro nie pomogło

Jak mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, inspiracją do stworzenia wyspy olipmpijskiej okazał się sukces podczas Euro.

- Każdy podejmuje samodzielne decyzje, Bydgoszcz podjęła taką, a my inną - mówi dyrektor Więckowski.

Igrzyska w pigułce:

  • Olimpiada odbywa się w Londynie i trwa od 27 lipca do 12 sierpnia
  • olimpijczycy wystartują w 302 konkurencjach w 26 dyscyplinach sportowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska