MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Toruń. Strażnicy miejscy poszukiwani! Ile zarobią "życzliwi obywatelom"? Podano zarobki i dodatki

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Straż Miejska w Toruniu do 20 marca czeka na zgłoszenia kandydatów do pracy w charakterze strażników. Czego oczekuje, a co oferuje? Szczegóły: w tekście.
Straż Miejska w Toruniu do 20 marca czeka na zgłoszenia kandydatów do pracy w charakterze strażników. Czego oczekuje, a co oferuje? Szczegóły: w tekście. Polska Press/SM/UMT
Straż Miejska w Toruniu do 20 marca czeka na zgłoszenia chętnych do pracy. Kandydaci na strażników mają być sprawni fizycznie i psychicznie oraz "życzliwi w kontaktach z obywatelami". Ile zarobią? Podano kwoty i listę dodatków.

Straż miejska w Toruniu

Straż Miejska w Toruniu działa od ponad 30 lat - powstała w 1991 roku. Były czasy, gdy kwestionowano potrzebę jej istnienia w mieście i zarzucano, że zajmuje się tylko zakładaniem blokad na samochodowe koła. To już jednak historia.

Przez lata municypalnym przybyło obowiązków i mocno rozszerzyli pola swojego działania. Zmienił się też wizerunek tej formacji w oczach mieszkańców. Dziś toruńska straż to m.in. dzielnicowi, wydział prewencyjno-interwencyjny, Ekopatrol, zespół ratowników medycznych, sekcja psów służbowych, psycholog i inni specjaliści.

Praca strażnika miejskiego do lekkich nie należy: w gotowości musi być niezależnie od pogody i okoliczności. Wiąże się też ze stresem. A jak jest wynagradzana? Cóż, jak wynika z informacji upublicznionych właśnie przez samą Straż Miejską w Toruniu, która w marcu prowadzi rekrutację, kokosów się tutaj nie zarabia, przynajmniej na początku.

Strażnicy w Toruniu poszukiwani. Jakie warunki muszą spełniać kandydaci?

Pod koniec lutego formacja ogłosiła nabór na strażników miejskich. Na zgłoszenia chętnych czeka do 20 marca. Jakie są oczekiwania wobec przyszłych municypalnych?

Kandydaci muszą mieć po pierwsze skończone 21 lat, polskie obywatelstwo, uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie być osobami karanymi za przestępstwa umyślne. Powinni też legitymować się przynajmniej średnim wykształceniem i być osobami sprawnymi fizycznie i psychicznie.

To jednak nie wszystko. Straż Miejska w Toruniu oczekuje określonych cech osobowościowych u kandydatów. Jakich? Odporności na stres, poczucia odpowiedzialności, zdecydowania i samodzielności w działaniu, życzliwości w kontaktach z obywatelami, ale też kolegami i przełożonymi, cierpliwości, terminowości oraz gotowości do podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Jakie zarobki dla strażnika w Toruniu? Na jakie dodatki może liczyć?

W ogłoszeniach rekrutacyjnych zdradzono, że początkujący strażnik w Toruniu otrzyma pensję zasadniczą w wysokości 4 tys. 242 zł brutto (minimalna krajowa), dodatek stażowy (od 5 do 20 proc. w zależności od stażu), dodatek za pracę w godzinach nocnych, premię regulaminową oraz tzw. trzynastkę (dodatkowe wynagrodzenia roczne).

Poza tym toruński municypalny może liczyć na uznaniowe premie i nagrody oraz "inne świadczenia wynikające z ustawy o pracownikach samorządowych". Pracodawca zapewnia też strażnikowi sfinansowanie szkolenia podstawowego oraz szkoleń specjalistycznych.

Co jeszcze? Gwarantowany jest dostęp do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach oraz wszelkie korzyścią dla pracownika płynące z faktu, że w Straży Miejskiej istnieje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Są to m.in. dofinasowania do wakacyjnego wypoczynku dzieci czy wczasów pracowników, pożyczki na remont czy zakup mieszkania, świadczenia z okazji świąt.

Zainteresowani pracą w Straży Miejskiej w Toruniu mogą zgłaszać się do 20 marca

Kandydaci na strażników powinni zgłosić się do 20 marca, do godz. 15.00. Dokumenty w zamkniętych kopertach dostarczyć powinni do siedziby Straży Miejskiej, która mieści się przy ul. Grudziądzkiej 157 w Toruniu.

A jakie to dokumenty, formularze, zaświadczenia? Wszystkie szczegóły wraz z formularzami do pobrania i wydruku zainteresowani znajdą na stronie internetowej: www.strazmiejska.torun.pl.

WAŻNE. Ponad 30 lat działalności municypalnych w Toruniu i wiele zadań

Toruńska Straż Miejska powstała w 1991 roku. W jej strukturę organizacyjną wchodzi wiele wydziałów, zespołów, sekcji i jednostek. To między innymi:

  • *Wydział Prewencyjno-Interwencyjny. Strażnicy pełniący w nim służbę kierowani są między innymi do realizacji wspólnych zadań z policją, Żandarmerią Wojskową oraz Służbą Leśną. Ich praca skupia się na eliminowaniu zjawisk szczególnie uciążliwych z punktu widzenia mieszkańców tzn. drobnej przestępczości, natarczywego żebrania, nielegalnego handlu, spożywania alkoholu w miejscach publicznych czy wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym;
  • *Wydział Dzielnicowych. Dzielnicowi wykonują szereg różnych zadań o charakterze porządkowym w przydzielonych im rejonach miasta;
  • *Zespół ds. Wykroczeń. Do zadań zespołu należą: przyjmowanie zawiadomień o popełnionych wykroczeniach, prowadzenie czynności wyjaśniających i sporządzanie wniosków o ukaranie kierowanych do sądu, ewidencja spraw o wykroczenia, udział w rozprawach przed sądami w sprawach o wykroczenia;
  • *Zespół ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej. Tu pracują osoby posiadające cechy niezbędne przy współpracy z dziećmi i młodzieżą szkolną. Funkcjonariusze mają ukończone studia z zakresu resocjalizacji, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, socjoterapii i oligofrenopedagogiki;
  • *Zespół Ratowników Medycznych. Funkcjonariusze – ratownicy, na co dzień pełnią służby patrolowe w Grupie Interwencyjnej. Dzięki posiadanym uprawnieniom, wiedzy i umiejętnościom udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej uczestnikom różnego rodzaju zdarzeń.
  • *Sekcja Psów Służbowych;
  • *Patrol Eko;
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska