MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Turystyka łączy pokolenia - to tegoroczne motto PTTK

Marek Wojciekiewicz
Swój udział w Międzynarodowym Spływie Kajakowym zapowiedzieli także wodniacy z Holandii, Niemiec i Belgii
Swój udział w Międzynarodowym Spływie Kajakowym zapowiedzieli także wodniacy z Holandii, Niemiec i Belgii Archiwum KTW
Lista zgłoszeń do udziału w 54. Międzynarodowym Spływie Kajakowym „Pojezierzem brodnickim - Drwęcą - Wisłą” jest wciąż otwarta.

W ubiegłorocznym Międzynarodowym Spływie Kajakowym, imprezie organizowanej przez przez Klub Turystów Wodnych w Chełmnie, wzięło udział 130 kajakarzy z kraju i zagranicy. Ilu popłynie w tym roku? Jeszcze nie wiadomo, bo zapisy wciąż trwają.
- Lista zgłoszeń nadal jest otwarta, w tej chwili z Chełmna mamy ponad 20 zgłoszeń, podobnie z uczestnikami zagranicznymi - informuje Marek Nurkowski rzecznik prasowy Klubu Turystów Wodnych Chełmno. - Od kilku lat przyjeżdża do nas większa liczba kajakarzy z Holandii, Niemiec, zapowiedzieli się też Belgowie. Z Polski udział wezmą też kajakarze z Jaworzna, Bielsko-Białej, Bytomia, Bydgoszczy, Warszawy, Łodzi i Grudziądza. To w sumie daje nam ponad 60 osób na liście uczestników, a drugie tyle możemy jeszcze przyjąć. W tym roku w związku z cyklem imprez Polskiego Związku Kajakowego organizowanych pod hasłem „od Kajtka do Kajetana” oraz tegorocznym mottem PTTK „turystyka łączy pokolenia”, dzieci do lat 10 uczestniczą w spływie bezpłatnie - podkreśla Marek Nurkowski.
Tegoroczny wodny rajd odbywa się na trasie o długości 212 kilometrów wiodącej w malowniczych okolicach od Jeziora w Wielkie Partęczyny poprzez Brodnicę, Golub Dobrzyń, Ciechocinek, Toruń i Chełmno.
Organizatorzy zachęcają do udziału w całym spływie, jednak można także wybrać jeden z jego etapów. Zbiórka uczestników imprezy wyznaczona jest na 2 sierpnia w Chełmnie, w tym dniu nastąpi też przejazd do ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem w Partęczynach, skąd rozpocznie się pierwszy etap. Zakończenie spływu nastąpi
14 sierpnia, w tym dniu kajakarze pokonają dystans 45 kilometrów z Solca Kujawskiego do Chełmna.
- Imprezę organizujemy już po raz 54., co jest dowodem na ogromne zapotrzebowanie na tego typu formę odpoczynku - przekonuje Marek Nurkowski. - W ostatnich latach obserwujemy ciekawe zjawisko polegające na tym, że dziadkowie zabierają na spływ swoje wnuki, ucząc je umiejętności czerpania radości z otaczającej szlak natury. Natomiast młodsi kajakarze, w życiu codziennym najczęściej mocno zapracowani i zabiegani, płynąc z nami mają okazję zwolnić tempo, wyciszyć się i zrelaksować. To właśnie podczas tego wydarzenia spotykają się ze sobą trzy pokolenia wodniaków, których różnica wieku często przekracza nawet 70 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska