Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Uniwersyteckie Centrum Sportu otwiera bramy

Uniwersyteckie Centrum Sportu otwiera bramy

Artur Olewiński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Uniwersyteckie Centrum Sportu otwiera bramy
Uniwersyteckie Centrum Sportu przy ul. św. Józefa czeka na otwarcie. Kto i jak będzie mógł z niego korzystać?
Uniwersyteckie Centrum Sportu otwiera bramy


[Fot.: Sławomir Kowalski]">

Powstająca przy ul. gen Bema hala będzie miała poważnego konkurenta w postaci Uniwersyteckiego Centrum Sportu. Obiekt UMK przy ul. św. Józefa szykuje swoją ofertę. Chętnych raczej nie zabraknie.UCS na razie jest tworem nieformalnym.

Senat UMK nie podjął jeszcze stosownych uchwał w sprawie powołania nowej jednostki. Z początkowych wypowiedzi prorektora ds. studenckich Andrzeja Sokali wynikało, że Centrum ma być otwarte dla wszystkich.


- Kwestie dostępności obiektów UCS musi uwzględnić regulamin - tłumaczy Krzysztof Wasilkiewicz, kierownik Centrum. - Wiemy, że są pomysły, by zwolnić pracowników i studentów z opłat, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł ze względu na koszty utrzymania. W Polsce nie powinno być świadczonych podobnych usług bezpłatnie. Symboliczna opłata mobilizuje do przyjścia na zajęcia, do dbania o obiekt.


Regulamin ma także zdecydować, na jakich zasadach będą korzystali z centrum mieszkańcy miasta, instytucje oraz kluby.


- Kalkulacja takich usług jest dość prosta - mówi Krzysztof Wasilkiewicz. - Cena nie może być znacząco wyższa od innych w mieście, będzie uwzględniała koszty utrzymania obiektu oraz potrzeby ekonomiczne.


Jednym z pomysłów na wykorzystanie UCS poza zajęciami akademickimi jest udostępnienie obiektów klubom i stowarzyszeniom sportowym. - Wiele drużyn występuje na szczeblu centralnym, a muszą korzystać z nieprzystosowanej bazy - mówi Krzysztof Wasilkiewicz. - Nasze zaplecze oraz kompleksowość usług może służyć sportowcom zawodowym. Mamy drużynę Energi Toruń, futsalowców, koszykarzy. U nas jest odnowa biologiczna, basen, siłownia, salka fitness. Jednocześnie mamy też ofertę dla publiczności. Jest widownia, spory parking. Można kibiców przyjąć w komfortowych warunkach.


Jak tłumaczy kierownik UCS, Centrum to nie tylko budynki, ale przede wszystkim sport akademicki i dydaktyka. Na UMK jest wiele sekcji sportowych walczących na szczeblu ogólnokrajowym i wewnątrzuczelnianym. Do tej pory sportowcy musieli wynajmować „obce” obiekty. Teraz będą u siebie. Większe możliwości, które stwarza Centrum, mogą stanowić dodatkowy atut podczas rekrutacji kandydatów na studia. UCS może okazać się wizytówką uczelni. Według wstępnych wypowiedzi otwarcie Centrum ma nastąpić z początkiem kwietnia.Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo