Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uśmiechnięty Dzień, edycja gwiazdkowa, nadchodzi. Zaproszenie na naszą imprezę dla dzieci z domów dziecka

Katarzyna Piojda
Katarzyna Piojda
Powracamy z imprezą, na którą zaprosimy dzieci z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w regionie. Tym razem na zabawie pojawi się też Gwiazdor. Mamy jednak zadanie konkursowe.

Dwa razy w roku przypada Uśmiechnięty Dzień, czyli impreza, którą organizujemy od 10 lat. To dla podopiecznych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, w których mieszkają dzieci i młodzież z województwa kujawsko-pomorskiego. Po edycji wakacyjnej zapraszamy na tę zimową, gwiazdkową.

Zapraszaliśmy dzieci już m.in. na sale zabaw, do westernowego miasteczka, do parku dinozaurów i tego, pełnego karuzel. Każdorazowo gościliśmy nawet 200 dzieci, zapewniając im zabawy, konkursy, tańce, zwiedzanie. Szykują się kolejne atrakcje - w kolejnym miejscu.

Konkurs na kartkę świąteczną

Symboliczną przepustką będzie udział w konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna”. Może zgłosić się do niego nieograniczona liczba niepełnoletnich uczestników właśnie z tych placówek, ale jednej placówce wolno uczestniczyć tylko raz. Zgłoszony dom dziecka ma za zadanie przygotować pracę dowolną techniką (np. rysunek, szkic, malunek, wyklejanka). To ma być kartka, chociażby taka, jaką wysyłamy tradycyjną pocztą albo e-mailem do naszych bliskich z okazji świąt Bożego Narodzenia. Ile dzieci, tyle pomysłów, a ile pomysłów, tyle rozwiązań i na te najfajniejsze rozwiązania - w formie plastycznej - czekamy. Dzieci z jednej placówki tworzą jedną pracę - wspólnie, zaś ich opiekun w zgłoszeniu podaje, ilu małych autorów ją przygotowało. Nadesłana praca nie może przedstawiać wizerunku osób fizycznych, w przeciwnym wypadku zostanie zdyskwalifikowana. Podobnie jest z pokazywaniem twarzy dzieci i opiekunów - pokazywanie ich w pracy tak samo jest zakazane. Rysunek czy malunek nie mogły być wcześniej publikowane ani nagradzane - dotyczy to także publikacji internetowych.

Formularz konkursowy

Aby formalności stało się zadość, należy wypełnić formularz, dostępny na naszej stronie www.pomorska.pl/uschmiechnietydzien. Prosimy w nim m.in. o przekazanie takich informacji, jak nazwę i adres placówki, imię i nazwisko dyrektora i liczbę dzieci, które wykonały zadanie. Po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo potwierdzenie na wcześniej wskazanego maila.

Nie trzeba fatygować się do naszej redakcji, aby dostarczyć pracę. Można z domu to zrobić. Oprócz ankiety, trzeba dosłać fotkę: zrobić zdjęcie pracy i nam je wysłać. Wymogi techniczne mają znaczenie. Prosimy o dostarczenie jednego zdjęcia w formacie png, jpg albo jpeg o wadze nie większej niż 5 MB.

Na zgłoszenia czekamy od tego piątku, czyli 17 listopada 2023 roku, do końca bieżącego miesiąca. Uwaga! Liczy się godzina: pod uwagę weźmiemy zgłoszenia, które otrzymamy do 30 listopada do godz. 13:00.

Zbierze się specjalna komisja trzyosobowa, która obejrzy i oceni każdą pracę oraz wyłoni laureatów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 grudnia. Zwycięzców (komisja wskaże 5 laureatów) zaprosimy natomiast na finał „Uśmiechniętego Dnia”. Tym razem impreza odbędzie się w dwóch miejscach: 12 grudnia w Bydgoszcz oraz 13 grudnia w Toruniu, obie w kinach Cinema City (uczestnicy w formularzu zgłoszeniowym wypisują deklarację wyboru preferowanego miejsca udziału w Uśmiechniętym Dniu - Bydgoszcz lub Toruń). Zwycięzcy otrzymają również karty podarunkowe i inne upominki rzeczowe.

REGULAMIN KONKURSU

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Uśmiechnięty Dzień, edycja gwiazdkowa, nadchodzi. Zaproszenie na naszą imprezę dla dzieci z domów dziecka - Gazeta Pomorska

Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska