MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uzdrowiska w Polsce - odwiedzamy te najlepsze i najpopularniejsze. Sprawdź, gdzie poprawisz swój stan zdrowia i zregenerujesz siły ZDJĘCIA

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Duszniki-Zdrój to kolejne miasto na mapie polskich uzdrowisk, które mieści się w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. W miejscu tym leczy się przede wszystkim schorzenia kardiologiczne, gastrologiczne, pulmonologiczne, a także narządu ruchu. Największym atutem dusznickiego uzdrowiska są lecznicze źródła mineralne, należące do typu źródeł szczelinowych, zaś w samym mieście można zobaczyć między innymi malownicze zabudowania.
Duszniki-Zdrój to kolejne miasto na mapie polskich uzdrowisk, które mieści się w województwie dolnośląskim, w powiecie kłodzkim. W miejscu tym leczy się przede wszystkim schorzenia kardiologiczne, gastrologiczne, pulmonologiczne, a także narządu ruchu. Największym atutem dusznickiego uzdrowiska są lecznicze źródła mineralne, należące do typu źródeł szczelinowych, zaś w samym mieście można zobaczyć między innymi malownicze zabudowania. Dariusz Gdesz / Polska Press
Najpiękniejsze i najbardziej znane uzdrowiska w Polsce to miejsca, w których poprawisz swój stan zdrowia, zregenerujesz siły, zrelaksujesz się oraz odpoczniesz. Ponadto zobaczysz wiele ciekawych obiektów czy krajobrazów. Miejscowości uzdrowiskowe w Polsce są zazwyczaj położone na malowniczych terenach podgórskich albo nadmorskich. Dobremu samopoczuciu sprzyja czyste powietrze, bliskość natury oraz liczne trasy spacerowe z urokliwymi widokami.

Najpiękniejsze i najbardziej znane uzdrowiska w Polsce

Górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych czy ścieżki przyrodnicze motywują do tego, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w sanatorium. Pełnią też istotną rolę w przypadku leczenia wielu schorzeń lub wspomagają cały proces regeneracji organizmu. Bogactwa natury to wielkie atuty uzdrowisk, jednak poza możliwością korzystania z nich uczestnicy turnusów mają zapewnione kuracje, zabiegi oraz zajęcia, jakie obejmuje plan pobytu w sanatorium.

Miejsc, w które kuracjusze udają się w ramach dofinansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia nie można sobie jednak wybrać, bowiem zarówno uzdrowiska, jak też terminy pobytu w nich zostają pacjentom przydzielone. Wyboru sanatorium i czasu kuracji mogą dokonać tylko te osoby, które decydują się na wyjazd prywatny, finansowany indywidualnie. Sprawdź, gdzie mieszczą się najsłynniejsze uzdrowiska w Polsce i zobacz, jak tam jest pięknie!

Pobyt w uzdrowisku to okazja do regeneracji i poprawy stanu zdrowia

Uzdrowiska to miejsca, w jakie przyjeżdżają ludzie z rozmaitymi problemami zdrowotnymi czy kontuzjami, a także tacy, którzy potrzebują specjalistycznych zabiegów w ramach procesu regeneracji po odbytych chorobach, nieszczęśliwych czy nagłych zdarzeniach albo doznanych urazach. Przebywają tam zatem osoby, będące w każdym okresie życia, bowiem schorzenia oraz problemy ze zdrowiem dotykają nie tylko ludzi starszych, ale też w średnim wieku, a nawet dzieci i młodzież.

Pobyt w sanatorium to również okazja do regeneracji oraz wzmocnienia osłabionego bądź wycieńczonego z różnych przyczyn organizmu. Bardzo często bowiem do uzdrowisk przyjeżdżają ludzie, którzy potrzebują poprawić ogólny stan zdrowia, jaki uległ pogorszeniu między innymi w wyniku obecności chorób przewlekłych bądź oddziaływania czynników zawodowych – związanych z charakterem pracy lub miejscem jej wykonywania.

Powodem uczestnictwa w turnusie jest też niejednokrotnie profilaktyka i chęć wzmocnienia odporności oraz poprawy samopoczucia. Sprzyja temu korzystny dla zdrowia klimat oraz warunki przyrodnicze i zasoby naturalne obszarów, na jakich ulokowane są poszczególne sanatoria. Górskie lub morskie powietrze, dostęp do wód mineralnych czy ścieżki przyrodnicze motywują do tego, by aktywnie oraz miło spędzić czas w ramach pobytu w uzdrowisku.

Najpiękniejsze i najbardziej znane uzdrowiska w Polsce. Sprawdź!

Czas spędzony w sanatorium obejmuje konkretne zabiegi

Pobyt w uzdrowisku to między innymi okazja do skorzystania z walorów przyrodniczych oraz zasobów naturalnych terenu, na którym znajduje się sanatorium. Wolny czas można spędzić aktywnie podczas spacerów po ścieżkach przyrodniczych, a odpoczynek na łonie natury oraz pozytywny wpływ miejscowego klimatu na organizm to bardzo ważne elementy całego procesu kuracji.

Poza tym, niezwykle istotny jest udział w różnego rodzaju zabiegach, dopasowanych odpowiednio do potrzeb osób, przebywających w sanatorium. Czas spędzony w uzdrowisku obejmuje więc konkretne kuracje, w ramach których uczestnicy turnusu mogą skorzystać między innymi z kąpieli leczniczych i ćwiczeń w basenach, natrysków, biczów szkockich, masaży wodnych, kuracji pitnych oraz inhalacji, ciepłolecznictwa, światłolecznictwa, elektroterapii, ultradźwięków, magnetoterapii, laseroterapii, gimnastyki indywidualnej oraz zbiorowej, krioterapii, masażu leczniczego czy też zawijań oraz okładów.

Ponadto, poddawani są zabiegom z zastosowaniem na przykład fizykoterapii, hydroterapii, kinezyterapii, bodźców klimatoterapeutycznych czy borowiny. Oprócz tego, w uzdrowiskach odbywają się także liczne zajęcia rehabilitacyjne.

W załączonej galerii prezentujemy najpiękniejsze oraz najbardziej znane uzdrowiska w Polsce. Sprawdź, gdzie mieszczą się najsłynniejsze sanatoria i zobacz, jak tam jest pięknie!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska