Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W marcu w Toruniu halowe mistrzostwa Europy mastersów w la. Zgłoszenia - tylko do 4 lutego!

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
Toruń w ostatnich latach stał się światowym centrum halowej lekkoatletyki Masters. Zorganizował zarówno mistrzostwa świata (dwukrotnie), jak i mistrzostwa Europy. Teraz pora znowu na czempionat Starego Kontynentu
Toruń w ostatnich latach stał się światowym centrum halowej lekkoatletyki Masters. Zorganizował zarówno mistrzostwa świata (dwukrotnie), jak i mistrzostwa Europy. Teraz pora znowu na czempionat Starego Kontynentu Jacek Smarz
Zaledwie kilka dni pozostało do tego, by zdążyć zgłosić swój udział w marcowych mistrzostwach Europy lekkoatletycznych mastersów, które odbędą się w Arenie Toruń i jej okolicach.

SPRAWDŹ: Które gry planszowe z Książnicy Kopernikańskiej cieszą się największym zainteresowaniem?

od 16 lat

17 marca 2024 roku w Arenie Toruń rozpoczną się 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters. Potrwają tydzień. W zawodach może wystartować każdy, kto do dnia rozpoczęcia imprezy skończy 35 lat. Drugi warunek - to zgłoszenie, a tu trzeba uważać, bo termin zgłoszeń mija już za kilka dni, 4 lutego.

Co w programie mistrzostw?

W programie zawodów są 22. konkurencje. Oprócz tych typowo halowych rozegrane zostaną chód sportowy na 5 km oraz cross na 8 km i 6 km (dla osób powyżej 70 lat). Natomiast rzuty: ciężarkiem, dyskiem, oszczepem i młotem będą przeprowadzone na pobliskim stadionie MOSiR-u. Na ostatni dzień rywalizacji zaplanowano też mistrzostwa Europy w maratonie.

Zgłoszenia do mistrzostw są przyjmowane online przez system rejestracji lub w formie papierowej po wypełnieniu formularza, który należy przesłać tradycyjną pocztą na adres PZLAM lub mailem na adres: [email protected] do 4 lutego 2024.

Czytaj także

- Jesteśmy przekonani, że dla wielu osób sportowym marzeniem jest start w europejskim czempionacie - mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacław Krankowski. - Właśnie taka możliwość czeka w Toruniu. W halowych mistrzostwach Europy, jakie odbędą się w Arenie Toruń, mogą startować osoby, które ukończą 35 lat, najpóźniej 17 marca 2024 roku. Górna granica wieku nie jest określona, liczy się jedynie chęć startu. Zawody przygotowywane są pod szyldem European Masters Athletics (EMA), a Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, jest wiodącym organizatorem. W ostatnich latach zorganizowaliśmy mistrzostwa Europy i dwukrotnie mistrzostwa świata i z doświadczenia wiemy, że zazwyczaj mastersi odkładają swoje zgłoszenia na ostatnią chwilę. Dlatego liczymy się z tym, że w kolejnych dniach będziemy mieli wysyp tych zgłoszeń. Wierzymy w to, że do Torunia przyjedzie ponad cztery tysiące osób.

Oczywiście rywalizacja przebiegać będzie w podziale na kategorie wiekowe (co 5 lat).

Mastersi maratonu

Przy okazji na 100-lecie maratonu w Polsce federacja EMA wyraziła zgodę na zorganizowanie mistrzostw Europy mastersów na dystansie 42 195 m. Bieg odbędzie się 23 marca 2024 roku. Start wyznaczono na godz.10, a regulaminowy limit czasowy wynosi 6 godzin. Mimo iż zawody Masters obejmują sportowców powyżej 35 lat, sam bieg będzie miał charakter otwarty, czyli także skierowany do młodszych sportowców oraz wszystkich chętnych, także spoza Europy.

PODSTAWOWE INFORMACJE O ME W LA MASTERS 2024

  • Mistrzostwa odbędą się w dniach 17 - 23 marca 2024 roku.
  • W programie zawodów są 22. konkurencje. Oprócz tych typowo halowych rozegrane zostaną chód sportowy na 5 km oraz cross na 8 km i 6 km (dla osób powyżej 70 lat). Natomiast rzuty: ciężarkiem, dyskiem, oszczepem i młotem będą przeprowadzone na pobliskim stadionie MOSiR-u. Na ostatni dzień rywalizacji zaplanowano też mistrzostwa Europy w maratonie.
  • Zgłoszenia do mistrzostw są przyjmowane online przez system rejestracji lub w formie papierowej po wypełnieniu formularza, który należy przesłać tradycyjną pocztą na adres PZLAM lub mailem na adres: [email protected] do 4 lutego 2024.
  • W mistrzostwach mogą startować osoby, które ukończą 35 lat, najpóźniej 17 marca 2024 roku. Górna granica wieku nie jest określona, liczy się jedynie chęć startu.
  • Zawody przygotowywane są pod szyldem European Masters Athletics (EMA), a Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, jest wiodącym organizatorem.
  • Rywalizacja przebiegać będzie w podziale na kategorie wiekowe (co 5 lat).
  • Przy okazji na 100-lecie maratonu w Polsce federacja EMA wyraziła zgodę na zorganizowanie mistrzostw Europy mastersów na dystansie 42 195 m. Bieg odbędzie się 23 marca 2024 roku. Start wyznaczono na godz.10.00, a regulaminowy limit czasowy wynosi 6 godzin. Mimo iż zawody Masters obejmują sportowców powyżej 35 lat, sam bieg będzie miał charakter otwarty, czyli także skierowany do młodszych sportowców oraz wszystkich chętnych, także spoza Europy.
  • Wszelkie szczegółowe, bieżące informacje o HMEwLA Masters oraz maratonie znajdują się na stronach: pzlam.pl lub emaci2024.com.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska