W przyszłym roku zawody zyskają rangę ogólnopolską

Tekst i zdjęcia Paweł Kędzia
Reprezentanci powiatu brodnickiego zajęli miejsca na podium w piłkarskich zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na szczeblu województwa.

<!** Image 2 align=none alt="Image 186350" >W kategoriach dziewcząt, chłopców grupy młodszej oraz starszej, rywalizowało łącznie 21 zespołów. Nie zabrakło reprezentacji naszego powiatu z Gorczenicy, Pokrzydowa, Grzybna, Szabdy i Bobrowa.

Rozgrywki odbywały się w grupach: kobiecej, młodszych chłopców oraz trzech grupach starszych. W najliczniejszej kategorii do ścisłych finałów awansowały Szabda, Pokrzydowo i Gorczenica. W ćwierćfinałach w bratobójczym pojedynku Szabda pokonała Gorczenicę, ale w półfinałach przegrała z Bobrowem.

W najważniejszym meczu Bobrowo uległo Steklinowi i musiało zadowolić się drugim miejscem. Finał pocieszenia o 3. miejsce wygrała Szabda.

<!** reklama>Oprócz nagród zespołowych, organizatorzy przygotowali wyróżnienia indywidualne. Najlepszymi bramkarzami zostali: Magda Marciniak z MDP OSP Gorczenica, Paweł Łuczak z MDP OSP Szelejewo oraz Remigiusz Lipiński z MDP OSP Bobrowo. W poszczególnych kategoriach najwięcej bramek zdobyli: Klaudia Nowicka – MDP OSP Huta – 4 gole, Jakub Dzierżyński – MDP OSP Gorczenica - 9 goli, Karol Król – MDP OSP Bobrowo – 9.

- W przyszłym roku zawody zyskają rangę ogólnopolską - zapowiada Wojciech Szulc, organizator imprezy. - Mamy już zapewnienie zarządu wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych i posła Zbigniewa Sosnowskiego, że pomogą nam w tym przedsięwzięciu.