MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Toruniu przy ulicy Grudziądzkiej powstanie kolejny duży kompleks biurowo - usługowy

Piotr Bednarczyk
Piotr Bednarczyk
Teren kupiony przez Lem-Bud ma powierzchnię 7200 metrów kwadratowych
Teren kupiony przez Lem-Bud ma powierzchnię 7200 metrów kwadratowych Grzegorz Olkowski
Az 8,7 miliona złotych zapłaci firma Lem-Bud za działkę o wielkości 7200 metrów kwadratowych położoną przy ulicy Grudziądzkiej 194.

Kolejny duży kompleks biurowo - usługowy

W przetargu organizowanym Wydział Gospodarki Nieruchomościami UMT cena wywoławcza wynosiła 5 milionów złotych. Ostateczną sumę podczas licytacji zaproponowała doświadczona firma deweloperska, działająca aktywnie w Toruniu i Bydgoszczy. Lem-Bud ma na swoim koncie ponad 1500 mieszkań oddanych do użytku. Inwestor zapowiada przy ul. Grudziądzkiej 194 budowę budynku usługowo-biurowego. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2025 roku.

Teren kupiony przez Lem-Bud ma powierzchnię 7200 metrów kwadratowych. Jest niezabudowany i nieogrodzony. Nieruchomość w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 i nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego ze wszystkich stron jest otoczona przez drogi (ulicami: Grudziądzką, ul. Celniczą oraz drogę wewnętrzną od północy i teren parkingowy od strony wschodniej). Obsługa komunikacyjna nieruchomości będzie możliwa od strony wschodniej, ze zlokalizowanego tam terenu parkingu.

Lem-Bud musi liczyć się z ograniczeniami. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę budynkami usługowymi o dachu płaskim, o wysokości do 15 metrów i o maksymalnej powierzchni zabudowy 60 procent powierzchni działki i z obowiązkiem zachowania co najmniej 10 procent terenu jako powierzchni biologicznie czynnej. Inwestor nie będzie mógł lokować przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Polecamy

Inwestycji jest dużo więcej

Będzie to kolejna inwestycja biznesowa realizowana w Toruniu w ostatnim czasie.

Przypomnijmy, że 20 marca tego przy ulicy Łokietka otwarty został Toruń Space Labs o powierzchni użytkowej 1840 metrów kwadratowych. Powstał z myślą o małych i średnich firmach z branży innowacyjnych technologii, które potrzebują do rozwoju nowoczesnych powierzchni biurowych, ale również specjalistycznych laboratoriów, przestrzeni badawczych i eksperymentalnych.

Prace inwestycyjne przy ulicy Fortecznej kończy firma Margo. Na blisko dwuhektarowej nieruchomości inwestorzy wybudowali swoją główną siedzibę o powierzchni przekraczającej ponad 8000 metrów kwadratowych.

Platinum Business Center to inwestycja firmy Pikseo. Kompleks dwóch budynków, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 4500 metrów kwadratowych, będzie mieścił się przy ul. Pod Dębową Górą 9, w pobliżu centrum miasta. Jeden z budynków ma już pozwolenie na użytkowanie i kończy się proces jego komercjalizacji. W kompleksie znajdzie się miejsce dla siedziby Pikseo (firmy z branży IT) oraz powierzchnie na wynajem.

Na lewobrzeżu, w centrum i wschodniej części Torunia

Spółka Polna 66 buduje dwa obiekty biurowo-usługowe – w lewobrzeżnej części Torunia oraz w rejonie Trasy Średnicowej.

Przy Szubińskiej 13 dostępne będą dwie kondygnacje. Biurowiec o powierzchni 1500 m jest już w 80 procentach skomercjalizowany.

Business Park Toruń powstaje u zbiegu Trasy im. Prezydenta W. Raczkiewicza i ulicy Legionów. Będzie to trzykondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ponad 5700 metrów kwadratowych. Głównym najemcą nowoczesnego obiektu będzie lider branży odnawialnych źródeł energii – toruńska Grupa ONDE.

Z kolei na początku roku Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu poinformowało o tym, że niebawem powstaną dwa inne biurowce w rejonie ulicy Olsztyńskiej. Grupa Folga zainwestuje w zespół o nazwie Lipowa Office Park. Budowa pierwszego z biurowców ma rozpocząć się w tym kwartale 2024 roku. Będzie to budynek o łącznej powierzchni użytkowej 6895 metrów kwadratowych. Inwestor z całej powierzchni planuje oddać pod wynajem ok. 3700 metrów. Drugi z budynków w ramach całego przedsięwzięcia - o powierzchni ok 5200 metrów kwadratowych - planowany jest do realizacji w 2026 roku.

A może przy Motoarenie?

A co jest w planach do sprzedaży? Ciekawie może być na przykład 9 lipca, kiedy odbędzie się przetarg na działkę o wielkości przy 6200 metrów przy Szosie Bydgoskiej 76-80, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Motoareny. Cena wywoławcza wynosi 2,7 miliona złotych. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod usługi. Dopuszcza się również składy magazyny oraz obiekty usługowo - produkcyjne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska