Wicelider na łopatkach. Stal Grudziądz ogrywa 3:2 LUKS Wilki Wilczyn w II lidze siatkówki

Siatkarze Stali Grudziądz
Siatkarze Stali Grudziądz Łukasz Partyka
Siatkarze Stali Grudziądz wygrali czwarty mecz z rzędu w II lidze. W sobotni wieczór pokonali przed własną publicznością 3:2 dotychczasowego wicelidera - LUKS Wilki Wilczyn.

Tego należało się spodziewać. Na przestrzeni całego minionego sezonu gracze Stali i Wilków rywalizowali ze sobą aż dziewięciokrotnie, a ich mecze zawsze budziły emocje oraz często kontrowersje.

Siatkarze Stali Grudziądz byli minimalnie lepsi

Nie inaczej było i tym razem w spotkaniu 9. kolejki.

Gospodarze przegrali nieznacznie pierwszą partię do 23, ale w dwóch kolejnych to oni byli górą w identycznych rozmiarach. Czwarty set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem przyjezdnych 25:12 i o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

W tym momencie było już jasne, że obie ekipy zdobędą co najmniej punkt, a ta, która wygra piątą odsłonę, zgarnie dwa.

Grudziądzanie wygrali punkt blokiem

W piątym secie walka trwała na całego, a emocji - jak w całej potyczce - nie brakowało.

Przy stanie 15:14 grudziądzanie mieli piłkę meczową. Po dobrej zagrywce udało się ustawić szczelny blok, który zapunktował.

Ostatecznie podopieczni Piotra Gabrycha wygrali 16:14 i w całym meczu 3:2, notując czwartą wygraną z rzędu.

9. kolejka II ligi siatkówki - wyniki gier

Trójka Nakło - Trefl Lębork 2:3, LO MS Świnoujście - Stoczniowiec Gdańsk 2:3, Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg - Espadon II Szczecin 1:3. Stal Grudziądz - LUKS Wilki Wilczyn 3:2. Mecz Olimpia Sulęcin - Orzeł Międzyrzecz zakończył się po zamknięciu tego wydania.