Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Wiktoria Marinowa zamordowana. Zatrzymano mężczyznę...

Wiktoria Marinowa zamordowana. Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo bułgarskiej dziennikarki. To Severin Krasimirow

Kazimierz Sikorski

Polska

Aktualizacja:

Polska

Źródło: RUPTLY

Policja zatrzymała w Niemczech podejrzanego o dokonanie zabójstwa telewizyjnej dziennikarki bułgarskiej Wiktorii Marinowej. Jej ciało znaleziono kilka dni temu w parku nad Dunajem w miejscowości Ruse. Początkowo podejrzewano, że motywem zabójstwa dziennikarki śledczej mogła być zemsta za dochodzenie prowadzone przez nią w sprawie afery korupcyjnej w tle której były unijne pieniądze.
Informację o zatrzymaniu podejrzanego podała bułgarska prokuratura, wymieniono też jego nazwisko. To Severin Krasimirow. Mladen Marinow, szef bułgarskiego resortu spraw wewnętrznych powiedział, że aresztowany pochodzi podobnie jak zamordowana dziennikarka z miejscowości Ruse, miał za sobą przestępcza przeszłość, a podłoże zabójstwa było seksualne i rabunkowe. Tak wynika z ustaleń śledczych, którzy na miejscu zbrodni zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali członków rodziny oraz znajomych dziennikarki.

Jak podali bułgarscy śledczy Krasimirow wyjechał z Bułgarii do Nieniec w niedzielę, dzień po dokonaniu gwałtu na Marinowej i zamordowaniu jej, podał portal bułgarskiej gazety 168 Chasa. Był on poszukiwany przez miejscowe władze, które zwróciły się o pomoc do wielu europejskich państw.

Dzień wcześniej bułgarscy śledczy zatrzymali innego podejrzanego w tej spawie. Był to Rumuna, który po przesłuchaniu i sprawdzeniu alibi został kilka godzin później wypuszczony na wolność. Reakcja na śmierć dziennikarki była natychmiastowa w Brukseli, gdzie europosłowie, Komisja Europejska oraz Rada Europy domagali się jak najszybszego wyjaśnienia sprawy.

W swojej ostatniej audycji telewizyjnej Marinowa zajmowała się aferą defraudacji unijnych funduszy, w którą mieli być zamieszani miejscowi oligarchowie i politycy.

POLECAMY:


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Zbrodnia!

abcd (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Wyszukaj w sieci:

"Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo