Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w 103. rocznicę rozejmu w Trewirze. Zobacz ekspozycję online!

OPRAC.:
Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Od dzisiaj, z okazji 103. rocznicy Rozejmu w Trewirze, można podziwiać ekspozycje Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 nie wychodząc z domu!
Od dzisiaj, z okazji 103. rocznicy Rozejmu w Trewirze, można podziwiać ekspozycje Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 nie wychodząc z domu! wmn.poznan.pl
16 lutego przypada 103. rocznica rozejmu w Trewirze. Traktat rozejmowy między Ententą i Republiką Weimarską miał zakończyć agresywne działania pomiędzy Polakami a Niemcami. Pomimo deklaracji walki toczyły się jednak do czerwca, a finalnie zakończyły się, dzięki podpisaniu traktatu wersalskiego (28 czerwca 1919 r.).

Wirtualny spacer po Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Rozejm w Trewirze jest pierwszym uznaniem żądań Polaków, co do przyłączenia historycznej Wielkopolski do Polski. Z tej okazji, Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 przygotowało wirtualny spacer.

Dzięki możliwościom medialnym można odwiedzić muzeum oraz poznać historię Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 bez wychodzenia z domu.

Czytaj też: 77. urodziny "Głosu Wielkopolskiego". Rozmowa o prasie lokalnej do 1989 r. Ekspert: Wielkopolanie traktowali dziennikarza jak "lekarza"

Wirtualne zwiedzanie umożliwia poznanie nowej formy edukacji, w której ograniczenia geograficzne znikają. W inny sposób ogląda się też prezentację muzealnej kolekcji.

Ekspozycje zwiedzający poznają z bliska, inaczej niż dotychczas było to możliwe. Wirtualny spacer jest dostępny od 16 lutego, od godz. 9. Wystarczy wejść na oficjalną stronę muzeum: KLIKNIJ TUTAJ.

Pod placem im. Adama Mickiewicza, znajduje się schron przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej. Do tej pory zwiedzanie schronu było jednorazowym wydarzeniem, ale organizatorzy z Poznańskiej Grupy Eksploracyjnej nie wykluczają możliwości ponownego zwiedzania bunkra.Szczelina przeciwlotnicza ma blisko 200 metrów długości korytarzy. Na co dzień wejście jest niedostępne, ponieważ wchodzi się do niego poprzez pomieszczenie techniczne, odpowiadające m.in. za oświetlenie placu Trzech Krzyży.Zobacz zdjęcia z wnętrza schronu --->

Zobacz, jak wygląda tajemniczy schron z drugiej wojny świato...

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska