MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wkrótce tysiące osób mogą spodziewać się podwyżek. Są jednak pewne ograniczenia

llured
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że ponad 112 tysięcy obywateli na terenie całego kraju zostanie objętych podwyżką specjalnego dodatku do emerytury. Dotyczy to strażaków ratowników z ochotniczych straży pożarnych. Niemniej jednak, pomimo tej pozytywnej informacji, istnieje istotny szczegół, który warto zauważyć.
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że ponad 112 tysięcy obywateli na terenie całego kraju zostanie objętych podwyżką specjalnego dodatku do emerytury. Dotyczy to strażaków ratowników z ochotniczych straży pożarnych. Niemniej jednak, pomimo tej pozytywnej informacji, istnieje istotny szczegół, który warto zauważyć. Pixabay
Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ogłosił, że ponad 112 tysięcy osób w całym kraju otrzyma podwyżkę specjalnego dodatku do emerytury. Decyzja dotyczy strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych. Jednak, mimo radosnej nowiny, istnieje pewien szczegół wart uwagi.

Konieczna waloryzacja świadczenia ratowniczego

Zgodnie z przepisami ustawy o ochotniczych strażach pożarnych, kwota świadczenia ratowniczego jest waloryzowana co roku na podstawie wskaźnika wynikającego z ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. To oznacza, że corocznie świadczenie podlega podwyżce zgodnie z ustalonym wskaźnikiem.

Czynne uczestnictwo i wiek emerytalny

Aby kwalifikować się do świadczenia ratowniczego, strażak ratownik OSP musi aktywnie uczestniczyć w działaniach ratowniczych przynajmniej raz w roku. Dodatkowo, muszą osiągnąć wiek emerytalny - 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet.

Polecamy

Liczba beneficjentów podwyżek

W całym kraju 112 106 strażaków OSP zostanie objętych podwyżką dodatku do emerytury. Najwięcej osób uprawnionych do tego świadczenia znajduje się w województwach mazowieckim, wielkopolskim i lubelskim.

Decyzja o podwyżce specjalnego dodatku do emerytury dla strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych to ważny krok w uznaniu ich trudnej pracy i poświęcenia. Jednakże, zasady dotyczące kwalifikacji do tego świadczenia, takie jak czynne uczestnictwo i wiek emerytalny, pozostają niezmienne. Warto zauważyć, że waloryzacja kwoty świadczenia ratowniczego jest regularnym procesem, który zapewnia dostosowanie świadczenia do zmieniających się warunków życiowych.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska