Wywalczyły awans do mistrzostw Polski

Młode zawodniczki MKL-u Toruń wywalczyły w Słupsku cztery medale podczas Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła podopieczna Gabriela Mańkowskiego Linda Weiszewski (100 m - 12,93 s i 100 m ppł - 15,25 s). Srebro wywalczyła trenowana przez ojca Roberta Zuzanna Hulisz (100 m ppł - 15,75 s) oraz powodpieczna Jacka Butkiewicza Jagoda Lach (300 m ppł - 47,82 s).

<!** reklama>

Warto dodać, że szansę medalową zmarnowali chłopcy rywalizujący w sztafecie 4x100 m. Na ostatniej zmianie zgubili pałeczkę i nie ukończyli rywalizacji.
Zawody w Słupsku były eliminacją do mistrzostw Polski młodzików.
Wystąpią w nich trzy torunianki. W dniach 28-29 września w Radomiu Linda Weiszewski wystartuje na dystansie 100 m i 100 m ppł, Zuzanna Hulisz weźmie udział w rywalizacji czteroboistek (100 m ppł, pchnięcie kulą, skok w dal i bieg na 600 m), a Jagoda Lach w biegu na dystansie 300 m ppł.