MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zatrudnieni na umowę o pracę otrzymają aż 2500 zł na wakacje. Skąd taki dodatek? Kiedy wpłynie na konta?

llured
Wypoczynek jest zawsze oczekiwany przez wiele osób, a dodatkowy dochód na urlop zawsze jest mile widziany. W roku 2024 pracownicy mogą spodziewać się dodatkowego wsparcia finansowego, które pozwoli im cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak skąd pochodzi to dodatkowe wsparcie i kto może spodziewać się takiej miłej niespodzianki?
Wypoczynek jest zawsze oczekiwany przez wiele osób, a dodatkowy dochód na urlop zawsze jest mile widziany. W roku 2024 pracownicy mogą spodziewać się dodatkowego wsparcia finansowego, które pozwoli im cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak skąd pochodzi to dodatkowe wsparcie i kto może spodziewać się takiej miłej niespodzianki? Fot. KAROLINA MISZTAL / POLSKAPRESSE
Wakacje są czasem oczekiwanym przez wielu z nas, a dodatkowe pieniądze na urlop zawsze są mile widziane. W 2024 roku pracownicy mogą liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe, które pozwoli im cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Ale skąd pochodzi to świadczenie i kto może się spodziewać takiej przyjemnej niespodzianki?

Wakacje pod gruszą 2024: dofinansowanie do urlopów

Wakacje pod gruszą, czyli dodatkowe pieniądze na wakacyjny odpoczynek, to świadczenie wypłacane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Jest to forma wsparcia finansowego, która trafia na konta pracowników przed urlopem, aby umożliwić im swobodne korzystanie z czasu wolnego. Jednak nie każdy zatrudniony może liczyć na to dodatkowe wsparcie.

Kto otrzyma dofinansowanie do wypoczynku?

Świadczenie w postaci wczasów pod gruszą przysługuje pracownikom z firm, w których zatrudnienie znajduje się co najmniej 50 osób. Jednak nie tylko liczba pracowników jest kryterium decydującym o przyznaniu tego dodatkowego wsparcia. Istotne jest również kryterium dochodowe, które determinuje, kto może skorzystać z tej formy świadczenia socjalnego.

Polecamy

Jakie kwoty mogą otrzymać pracownicy na urlop?

Kwota świadczenia nie jest stała i z góry określona. Zależy ona od zarobków pracownika oraz sytuacji rodzinnej. Oznacza to, że im niższe dochody pracownika oraz im większa liczba osób w jego rodzinie, tym wyższa kwota wsparcia może trafić na ich konto. Według prognoz, w 2024 roku pracownicy mogą otrzymać nawet do 2500 zł na wakacyjny urlop.

Czy wszyscy pracownicy mogą liczyć na wczasowe wsparcie?

Niestety, nie wszyscy zatrudnieni mają szansę na otrzymanie dodatkowych pieniędzy na urlop. Warunki przyznania świadczenia są ściśle określone i zależą od wielu czynników, w tym zarobków oraz polityki świadczeń socjalnych w danym zakładzie pracy.

Dofinansowanie do urlopów to doskonała forma wsparcia dla pracowników, która umożliwia im spędzenie zasłużonego odpoczynku bez dodatkowych obciążeń finansowych. Warto sprawdzić, czy nasz zakład pracy oferuje tę formę świadczenia socjalnego i jakie są kryteria jej przyznania. Dzięki temu możemy planować wakacyjny urlop z większym spokojem i pewnością, że nasze konto zostanie zasilone dodatkowymi środkami na wypoczynek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska