Biedronka i Lidl 2020. Kiedy podwyżki? O ile większa pensja? Porównanie zarobków w Lidlu i Biedronce. Gdzie najlepiej płacą w 2020 roku?

mf
Polska Press
Podwyżki w Biedronce i Lidlu 2020: ile wyniosą? Zarobki w sieciach handlowych z roku na rok są coraz wyższe. Wiąże się to z corocznymi podwyżkami płac. Pracownicy w 2020 roku mogą również liczyć na wzrost płac. Jak wielki on będzie zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest zajmowane stanowisko oraz staż pracy. Ponieważ praca jest ciężka, sieci handlowe próbują zatrzymać pracowników różnymi sposobami. Oprócz podwyżek płac pracownicy Biedronki, Lidla i innych sieci mogą liczyć na dodatkowe bonusy takie jak opieka medyczna, karta multisport oraz prywatne ubezpieczenie.

Biedronka zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście największych prywatnych pracodawców w Polsce zatrudniając ponad 65 tysięcy pracowników o najróżniejszym wykształceniu i doświadczeniu zawodowym. W tej chwili firma poszukuje w całej Polsce kilkadziesiąt osób na stanowiska kasjer-sprzedawca. Jak czytamy firma gwarantuje umowę o pracę bez okresu próbnego oraz atrakcyjne wynagrodzenie, premie miesięczne i podwyżki stażowe.

Podwyżka i stawki w 2020 roku w Biedronce

W sklepach Biedronka pracownicy mogą liczyć w tym roku na wyższe pensje. Dotyczy to wielu stanowisk zajmowanych w firmie. Ponieważ rotacja pracowników w poszczególnych sklepach jest dość duża, popularny dyskont chce ją ograniczyć poprzez wzrost pensji. Kto w Biedronce może liczyć na podwyżki w 2020 roku?

 • Pracownicy sklepów:
 • sprzedawcy,
 • sprzedawcy-kasjerzy,
 • Pracownicy centrów dystrybucyjnych:
 • magazynierzy,
 • magazynierzy kompletacji
 • inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych

Jak wielkie podwyżki w Biedronce w 2020 roku?

Podwyżki pensji dla pracowników Biedronki zależą od wielu czynników. Jednym z nich jest lokalizacja sklepu. Najpoważniejszym jednak staż pracy i zajmowane stanowisko. Podwyżki dla sprzedawców-kasjerów, kasjerów i pracowników sklepów wyniosą od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. Jednak dokładna kwota zależy od wyżej wymienionych czynników.

Wyższe pensje wpłynął także na konta osób, które rozpoczynają pracę w Biedronce. Na pełnym etacie sprzedawcy-kasjera nowi pracownicy zarobią (w zależności od lokalizacji) od 3050 zł do 3200 zł brutto. W to wynagrodzenie wlicza się także nagroda za obecność w pracy.

Prezentujemy orientacyjną wysokość zarobków na danym stanowisku:

 • kasjer-sprzedawca, początkujący - 3050 zł brutto,
 • kasjer-sprzedawca, po trzech latach stażu - 3200 zł brutto,
 • magazynier, początkujący - 3200 brutto,
 • magazynier, z doświadczeniem, stażem - 4150 zł brutto,
 • kierownik sklepu, od 3500 do 4500 złotych.

Po pierwszym oraz trzecim roku pracy w Biedronce jej pracownicy mogą liczyć na tzw. podwyżki stażowe.

W przypadku sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy, wysokość miesięcznych zarobków od 2020 roku wyniesie od 3200 zł w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach.

Polecamy

W Biedronce pracownik może również otrzymać miesięczne premie uznaniowe. Taka premia jest przyznawana ze względu na wyniki i jakość obsługi sklepu.

Kierownicy sklepów oraz ich zastępcy także mogą liczyć na podwyżki. Pozostali będą objęci systemem indywidualnych podwyżek w kwietniu 2020 r.

Podwyżki w Biedronce w centrach dystrybucyjnych

W centrach dystrybucyjnych Biedronki pracownicy mogą liczyć od 150 do nawet 500 zł brutto podwyżki. Od stycznia 2020 r., pensje magazynierów i magazynierów kompletacji, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji wyniosą od 3400 zł do 4150 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Magazynierzy i magazynierzy kompletacji mogą liczyć na uznaniowe premie miesięczne. W przypadku magazyniera kompletacji, przy jego średniej efektywności w danym miesiącu, może on otrzymać 1200 zł brutto. Kwota ta może być wyższa.

Podwyżki w Lidlu 2020

W Lidlu w Polsce pracuje około 18 tysięcy osób. Niemiecka sieć na start daje pracownikom w zależności od miejscowości od 3100 do 3850 zł brutto:

 • nowy pracownik sklepu otrzymuje od 3100 do 3850 złotych brutto.
 • Po dwóch latach jego wynagrodzenie wzrasta do 3450 złotych brutto w małych miejscowościach
 • do 4350 złotych brutto w aglomeracjach

Z kolei rozpoczynający pracę w Lidlu pracownik magazynu obsługujący wózek widłowy otrzymuje pensję w wysokości 4050 złotych brutto. Po trzech latach pracy jego wynagrodzenie rośnie do 4900 złotych brutto. Stawki brutto obejmują wynagrodzenie zasadnicze wraz z premią za obecność oraz dodatkami za pranie i używanie odzieży roboczej.
Pracownik magazynu zajmujący się rozdzielaniem towaru, z pełnym zakresem odpowiedzialności, rozpoczynając pracę w Lidlu zarabia do 4000 złotych brutto. Lidl poinformował, że po trzech latach jego pensja wzrasta nawet do 4800 złotych brutto.

 • kasjer-sprzedawca, początkujący - 3100 zł brutto,
 • kasjer-sprzedawca, po roku stażu - 3250 zł brutto
 • kasjer-sprzedawca - 4050 zł brutto
 • magazynier obsługujący wózek widłowy, początkujący - 4050 zł brutto,
 • magazynier, po trzech latach stażu - 4900 brutto,
 • magazynier, komisjonowanie towaru, początkujący - 4000 zł brutto,
 • magazynier, komisjonowanie towaru, po trzech latach stażu - 4800 zł brutto.

Programy dla pracowników

Pracodawcy chcąc utrzymać pracowników w swoich firmach oprócz wzrostu wynagrodzeń proponują zatrudnionym osobom szereg atrakcyjnych bonusów. Zarówno w Biedronce jak i w Lidlu oraz innych sieciach pracownicy mogą liczyć na:

 • premie
 • bony towarowe
 • ubezpieczenia na życie
 • prywatną opiekę medyczną

Pomimo atrakcyjnych programów i wzrostu zarobków w tej grupie zawodowej jest ciągle duża rotacja pracowników.

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

H
Hahaha

Gdzie kur** tyle płacą !!!???

Brat pracuje w tym obozie i dostaje 2600 !

G
Gość
6 lutego, 20:49, Gość:

Pensje pracowników Lidla na magazynie w tym artykule są wyssane z palca nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W Bydgoszczy pracownik magazynu komisjoner bardzo ciężka fizyczna praca zarabia 1900 netto plus premia miesięczna 500 zł jeśli pracownik cały miesiąc jest w pracy. Tyle w temacie. Najpierw porzednie podejdźcie do tematu a nie takie brednie wypisujecie.

To jak to jest. Czy chodzi o rzeczywistość czy o poprawienie wizerunku tych dwóch firm.

G
Gość

Pensje pracowników Lidla na magazynie w tym artykule są wyssane z palca nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. W Bydgoszczy pracownik magazynu komisjoner bardzo ciężka fizyczna praca zarabia 1900 netto plus premia miesięczna 500 zł jeśli pracownik cały miesiąc jest w pracy. Tyle w temacie. Najpierw porzednie podejdźcie do tematu a nie takie brednie wypisujecie.

Dodaj ogłoszenie