Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biedronka w brązie i beżu

Alicja Cichocka
Elegancko prawie jak w drogich delikatesach, do tego minigaleria oraz kącik kawowy - Jeronimo Martins Dystrybucja ujawnia, jak ma wyglądać wnętrze Biedronki przy ul. Szerokiej 22.

Elegancko prawie jak w drogich delikatesach, do tego minigaleria oraz kącik kawowy - Jeronimo Martins Dystrybucja ujawnia, jak ma wyglądać wnętrze Biedronki przy ul. Szerokiej 22.

<!** Image 3 align=none alt="Image 168866" sub="Jeszcze sklep czy już może salon? Oto wizualizacja wejścia do Biedronki / Fot. Nadesłana">Tani dyskont Biedronka przy najbardziej reprezentacyjnej ulicy Torunia stylem ma kojarzyć się z eleganckimi delikatesami. Tak przynajmniej wynika z pierwszych wizualizacji, jakimi pochwalili się wczoraj na specjalnym spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele właściciela Biedronki, spółki Jeronimo Martins Dystrybucja.

Przeszklone drzwi wejściowe, w środku na jednej ścianie wyeksponowany oryginalny ceglany mur „ułożony w wątek gotycki” - podaje JMD. Obok kącik kawowy, czyli automat do kawy z jednym stolikiem. Na drugiej ścianie przy kasach sklepowych minigaleria ze zdjęciami ważnych miejsc dawnego Torunia lub pracami toruńskich artystów (jeszcze nie rozstrzygnięto ostatecznie, która opcja zwycięży).

<!** reklama>Uderza prostota i estetyka wnętrza oraz kolory - zamiast flagowego żółtego i czerwonego dominują brązowy i beżowy.

Na tym nie koniec rewelacji związanych z Biedronką przy Szerokiej.

- Jesteśmy tak elastyczni, że zaakceptujemy każdy szyld, jaki konserwator zabytków sobie zażyczy - taką deklarację złożył wczoraj Jacek Bochyński, dyrektor techniczny JMD dla regionu północnego.

W toruńskim sklepie mają być wyeksponowane detale związane z przeszłością kamienicy. Chodzi o ceglany mur przy wejściu do sklepu, zabytkowe polichromie ścienne na pierwszym piętrze kamienicy oraz kamienne fundamenty w piwnicy.

- Rozmieszczenie magazynu oraz pomieszczeń socjalnych dostosowujemy do aktualnych odkryć w piwnicy - zapewniali przedstawiciele JMD.

Potwierdzili też to, co wielokrotnie powtarzał już miejski konserwator zabytków.

- Rewolucji we wnętrzu kamienicy nie będzie. Piwnica posłuży za magazyn i pomieszczenie socjalne, pierwsze piętro i parter do ekspozycji i sprzedaży towarów - podaje dyrektor Bochyński.

JMD musi rozwiązać też kwestię dostaw towaru.

- Przestrzeń starówki jest bardzo wyjątkowa. Jesteśmy świadomi, że w grę wchodzą jedynie małe samochody dostawcze oraz ciche wózki do transportu. Z kolei pomiędzy kondygnacjami sklepu towar przewieziemy windą - mówi dyrektor.

Jeronimo Martins chciałby otworzyć Biedronkę przy ul. Szerokiej jeszcze przed Wielkanocą, ale wszystko zależy o tego, jak szybko uda się sprowadzić i zamontować windę towarową. Dyskont ma zostać przy reprezentacyjnym deptaku co najmniej 10 lat, tak przewiduje umowa z właścicielem kamienicy.

Kto kupuje w biedronce

Z badań, jakie przedstawiła wczoraj firma Jeronimo Martins, wynika, że 80 proc. Polaków kupuje w Biedronce, a 44 proc. - że zakupy robi tam regularnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska