Dobra robota dziewczyny! Budowlani Toruń krok od finału [zdjęcia]

Sławomir Kowalski
Tylko jeden stracony set i dwa fantastyczne zwycięstwa - tak wyglądał weekend KT7 CNC Budowlanych Toruń. Nasze siatkarki pokonały Wisłę Warszawa 3:0 oraz 3:1 i są już o krok od finału pierwszej ligi!

- Tak powinno zaczynać się play off! To się łatwo mówi, ale na parkiecie wcale tak prosto nie było - stwierdził Mariusz Soja, szkoleniowiec KT7 CNC Budowlanych Toruń po sobotniej wygranej z Wisłą Warszawa w pierwszym meczu półfinału zaplecza Orlen Ligi.

Jego podopieczne potrzebowały w sobotę tylko trzech setów do tego, aby rozpocząć marsz w stronę finału pierwszoligowych zmagań, ale sama rywalizacja pod siatką trwała bardzo długo. Wystarczy wspomnieć, iż pierwsza partia, mająca ogromny wpływ na wynik końcowy, wygrana przez torunianki 28:26, trwała aż 35 minut. Walka w pozostałych częściach nie była o wiele krótsza.

- Sobotni mecz nie był pięknym widowiskiem, bo i my i Wisła, popełnialiśmy błędy - stwierdził Mariusz Soja. - Kluczowa okazała się determinacja w dążeniu do celu.

Aż dwanaście takich błędów torunianki popełniły w pierwszym secie, ale mimo to triumfowały na przewagi. W drugiej odsłonie prowadziły już 18:9, ale wspomniana przewaga niedługo później niebezpiecznie zmalała do 22:20.

Zarówno w tej, jak i w ostatniej partii Budowlane triumfowały 25:22 i mogły spokojnie przygotowywać się do meczu numer dwa, który odbył się wczoraj.

Pomimo porażki swojego zespołu spokojny był też Mirosław Zawieracz, trener Wisły.

- Jutro też jest dzień - uśmiechał się szkoleniowiec stołecznego klubu.

W niedzielę Wiślaczki nie zagrały jednak o wiele lepiej i toruniankom wyrwały tylko jednego seta.

Kluczowy znów był pierwszy set, w którym gospodynie triumfowały do 23. Trzecia odsłona mogła być ostatnią, gdyż Budowlane prowadziły 23:20, ale straciły tę przewagę i uległy 23:25. W czwartym wzięły jednak pełen rewanż miażdżąc wręcz wiślaczki 25:14.

Sobota.KT7 CNC Budowlani Toruń - Wisła Warszawa 3:0 (28:26, 25:22, 25:22).

Niedziela.KT7 CNC Budowlani Toruń - Wisła Warszawa 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:14).
Stan rywalizacji (do trzech wygranych): 2-0

Budowlani:
K. Filipowicz, M. Wilczyńska, J. Jaroszewicz, M. Łukaszewska, I. Gierak, E. Ryznar, M. Siwka (libero) oraz D. Bąkowska, M. Wiśniewska (w sobotę), A. Lewandowska

W drugiej parze półfinałowej: ŁKS Łódź - Joker Świecie 3:0 (25:17, 25:21, 25:19) i 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:23)

Zobacz galerię: KT7 CNC Budowlani Toruń - Wisła Warszawa