Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Działałeś kiedyś w tym ruchu? Otrzymasz 1000 zł i więcej dodatku do emerytury! Sprawdź na jakich zasadach

OPRAC.: llured
Przepisy dotyczące dodatków do emerytury lub renty dla uczestników opozycji antykomunistycznej przynoszą znaczące korzyści dla seniorów, którzy w przeszłości aktywnie walczyli o wolność i demokrację w Polsce. Sprawdź dalej, czy należy Ci się ten dodatek! >>>
Przepisy dotyczące dodatków do emerytury lub renty dla uczestników opozycji antykomunistycznej przynoszą znaczące korzyści dla seniorów, którzy w przeszłości aktywnie walczyli o wolność i demokrację w Polsce. Sprawdź dalej, czy należy Ci się ten dodatek! >>>
Niedawne zmiany w przepisach dotyczących świadczeń pieniężnych dla uczestników opozycji antykomunistycznej przyniosły dość znaczące korzyści dla wielu seniorów. Nawet 1000 zł więcej może trafić na konta niektórych emerytów i rencistów, którzy aktywnie uczestniczyli w ruchach opozycyjnych przeciwko komunizmowi. Nowe regulacje weszły w życie 1 września i cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto dowiedzieć się, kto jest uprawniony do tego dodatku i jakie są zasady jego przyznawania.

Kto ma prawo do dodatku za działalność antykomunistyczną?

Nowe przepisy przewidują przyznanie dodatku do emerytury lub renty dla osób, które aktywnie uczestniczyły w działaniach opozycyjnych przeciwko reżimowi komunistycznemu w Polsce. Obejmuje to uczestników opozycji, którzy w różny sposób przyczynili się do walki o wolność i demokrację w okresie PRL.

Aby ubiegać się o ten dodatek, osoba musi posiadać odpowiednie dokumenty potwierdzające jej udział w ruchu opozycyjnym. Są to m.in. zaświadczenia, legitymacje, czy potwierdzenia od organizacji działających w okresie PRL. Warto zaznaczyć, że przyznawane świadczenie jest opodatkowane, ale nadal stanowi znaczący dodatek do miesięcznego budżetu seniorów.

Polecamy

Jak składać wniosek o dodatek 1000 zł

Aby dowiedzieć się, jak składać wniosek i jakie są kryteria przyznawania dodatku, przejdź do galerii.

Podsumowanie

Nowe przepisy dotyczące dodatków do emerytury lub renty dla uczestników opozycji antykomunistycznej przynoszą znaczące korzyści dla seniorów, którzy w przeszłości aktywnie walczyli o wolność i demokrację w Polsce. Warto zgłosić się do odpowiednich instytucji i sprawdzić, czy spełnia się kryteria do otrzymania tego ważnego świadczenia. Dla wielu emerytów i rencistów może to stanowić istotny dodatek do ich budżetu domowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska