Eliza Megger z Olimpii Grudziądz z rekordem życiowym i piątym miejscem w Polsce na 3000 metrów

Z prawej Eliza Megger
Z prawej Eliza Megger Karol Piernicki
Aktualna i świeżo upieczona mistrzyni Polski juniorek Eliza Megger z Olimpii Grudziądz z bardzo dobrej strony pokazała się także w halowych mistrzostwach kraju, które w weekend odbywały się w Toruniu.

Młoda lekkoatletka grudziądzkiej Olimpii w toruńskiej hali wystartowała tydzień po wywalczeniu złota mistrzostw kraju wśród juniorek.

Eliza Megger pobiła rekord życiowy

Tym razem stanęła w szranki z najlepszymi biegaczkami w kraju, także na dystansie 3000 metrów.

Grudziądzanka spisała się w biegu finałowym bardzo dobrze. Zajęła piątą lokatę, a czas, jaki uzyskała, to 9 minut, 39 sekund i 35 setnych.

Jest on jednocześnie nowym rekordem życiowym Elizy Megger. Swój dotychczasowy poprawiła o blisko pół minuty.

Wygrała faworytka mistrzostw Polski

Rywalizację pewnie wygrała faworytka zawodów Sofia Ennaoui, która jeszcze przed startem w Toruniu rywalizowała poza granicami kraju.

Utalentowana lekkoatletka złamała barierę 9 minut, o ponad dwie sekundy wyprzedzając doświadczoną Renatę Pliś.

Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Broniatowska, której także udało się pobić rekord życiowy. Czwarta była Karolina Giz.