Euro 2016. Francja, po wygranej z Albanią, w 1/8 finału!

AF AIP
W drugim dzisiejszym spotkaniu w grupie A gospodarze Euro 2016 pokonali Albanię 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie Trójkolorowi grali słabo. Po zmianie stron prezentowali się dużo lepiej, ale bramki zdobyli dopiero w końcówce meczu.

Najpierw do siatki w 90. minucie trafił Antoine Griezmann. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Dimitri Payet.

Francuzi jako pierwsza drużyna Euro 2016 zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Tabela grupy B: 1. Francja 6 (2), 2. Szwajcaria 4 (2), 3. Rumunia 1 (2), 4. Albania 0 (2)

Francja - Albania 1:0 (0:0). 1:0 Antoine Griezmann (90), 1:0 Dimitri Payet (90+6)

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Adil Rami, Laurent Koscielny, Patrice Evra - N'Golo Kante (żk), Blaise Matuidi - Kingsley Coman (68, Antoine Griezmann), Dimitri Payet, Anthony Martial (46, Paul Pogba) - Olivier Giroud (77, Andre-Pierre Gignac)

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Arlind Ajeti (84, Frederik Veseli), Mergim Mavraj, Ansi Agolli - Amir Abrashi (żk), Burim Kukeli (żk; 74, Taulant Xhaka), Ledian Memushaj - Andi Lila (71, Odise Roshi), Armando Sadiku, Ermir Lenjani