MKTG SR - pasek na kartach artykułów

FC Toruń zatrzymał Rekord! Futsaliści coraz bliżej medalu

Daniel Ludwiński
Torunianie pilnie słuchali rad swojego trenera, co zaowocowało bardzo cennym remisem ze zmierzającym po mistrzostwo Polski Rekordem Bielsko-Biała. Sławomir Kowalski
Futsaliści FC Toruń zremisowali 2:2 z Rekordem Bielsko-Biała, zdecydowanym liderem tabeli, który wygrał swoje wszystkie wcześniejsze spotkania w bieżącym sezonie.

Bielszczanie do tej pory szli jak burza i mieli komplet zwycięstw, ale tym razem musieli zadowolić się remisem. FC Toruń strzelił pierwszego gola w 12. minucie, gdy bramkarza Rekordu pokonał Marcin Mrówczyński. Goście szybko wyrównali, a w drugiej połowie poszli za ciosem i sami objęli prowadzenie 2:1. Końcowy wynik ustalił jednak Tomasz Kriezel, który zdobył bramkę na 2:2.

- To było wyrównane widowisko, nie żaden cud. Zawodnicy byli zmobilizowani, wykonali ciężką pracę i zrealizowali założony plan taktyczny. Tomek Kriezel grał z pękniętym palcem, ale i tak chciał pomóc drużynie. To pokazuje, jak zależy nam na utrzymaniu medalowej pozycji i zaatakowaniu drugiej w tabeli Gatty Zduńska Wola. Swoją postawą na boisku udowodniliśmy, że zasługujemy na ten remis z Rekordem - powiedział trener Łukasz Żebrowski.

Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. W najbliższy weekend FC Toruń jedzie do Zduńskiej Woli na mecz z Gattą.

FC Toruń - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:1)
1:0 Marcin Mrówczyński (11.29)
1:1 Oleksandr Bondar (13.07)
1:2 Artur Popławski (22.28)
2:2 Tomasz Kriezel (30.04)