Ferie w Toruniu. Jak wypadają w 2019 roku? Informator o imprezach. ATRAKCJE, ZAJĘCIA, WARSZTATY DLA DZIECI Co robić w zimowe ferie?

Mirosława KruczkiewiczZaktualizowano 
Ferie już od 14 stycznia Polska Press
Ferie w Toruniu 2019. Przedstawiamy informator o atrakcjach i zabawach dla dzieci w naszym mieście.Jakie zajęcia i warsztaty przygotowały placówki na ferie? Ferie zimowe w Toruniu potrwają od 14 do 25 stycznia. W ferie najmłodsi torunianie mają okazję wejść tanecznym krokiem. Na „Tango z dziadkiem” zaprasza ich w niedzielę 13 stycznia Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Wodzirejami będą krasnal Oktawiusz i ciocia Ada, a muzycy TOS zagrają słynne polki, tanga, walce i fokstroty. Koncert z rodzinnego cyklu „Czas dla nas” odbędzie się dwukrotnie, o godz. 16 i 17.15, a bilet kosztuje 10 zł dla dziecka, 20 złotych dla dorosłego i 40 złotych rodzinny.

W ferie 2019 najmłodsi torunianie mają okazję wejść tanecznym krokiem. Na „Tango z dziadkiem” zaprasza ich w niedzielę 13 stycznia Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Na czas przerwy zimowej instytucje oświatowe i kulturalne przygotowały dla młodszych i starszych uczniów wiele propozycji. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Ferie w MDK

Na twórcze z ferie zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury. Dla dzieci i młodzieży w wieku 7-19 lat przygotowano tu różnorodne zajęcia. Młodsi mogą na przykład spędzić „Ferie w Plasterii”, pograć na keyboardzie albo pośpiewać z zespołem Iskierki. Starszych MDK zaprasza na warsztaty teatralne, wokalne, modelarskie, taniec towarzyski i karaoke.

Na zajęciach plastycznych i modelarskich obowiązuje wpisowe (5 i 10 zł). Zapisać się można telefonicznie - nr 56 622 14 77 oraz w portierni MDK przy Przedzamczu.

Ferie w OPP "Dom Harcerza"

Zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne i komputerowe, a także gra w szachy - to oferta Ośrodka Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” na ferie. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie placówki przy Rynku Staromiejskim, w Szkole Podstawowej nr 24, SP nr 15, V LO i Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2. Informacji na temat zajęć udziela i zapisy przyjmuje OPP Dom Harcerza pod telefonem nr 56 622 39 50.

**Zobacz także: Oferty na ferie w Toruniu i okolicach. Sprawdź-->

Karnawał 2019. Jak długo potrwa**

Ferie w muzeum

Pierwsza niedziela ferii będzie taneczna, za to obydwa wolne czwartki - bajeczne. Na spotkanie z ludowymi baśniami i bajkami, czytanie i zabawy związane z lekturą, Muzeum Etnograficzne zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zajęcia odbędę się 17 i 24 stycznia w samo południe. Bilety, po 3 zł, będzie można kupić przed zajęciami. Dla trochę starszych, co najmniej ośmioletnich, uczniów Muzeum przygotowało „Kociołek ze sztuką”. Otworzy go w piątek 25 stycznia, a zawartość kociołka pomoże uczestnikom warsztatów stworzyć maski i instrumenty muzyczne podobne do tych, z jakimi dawniej po wsiach chodzili kolędnicy. Udział w tych dwugodzinnych zajęciach kosztuje 10 złotych od osoby.

Ofertą specjalną „Etnografika” są dwie gry planszowe nawiązujące do historii: „Chłopska Szkoła Biznesu” i „Galicyjska gorączka czarnego złota”. Mogą w nie grać młodzież i dorośli, trzeba się jednak wcześniej na te rozgrywki umówić z Muzeum Etnograficznym.

W Muzeum Okręgowym pierwszy tydzień ferii będzie należał do grup kolonijnych i półkolonijnych. We wtorek na warsztaty przy wystawie „Pasja podróżowania” zaprasza oddział przy Franciszkańskiej, czyli Muzeum Podróżników, a w czwartek - gruntownie zmodernizowany w zeszłym roku i wyposażony w atrakcyjne multimedia - Dom Mikołaja Kopernika.

Drugi tydzień zimowych wakacji to czas dla gości indywidualnych. Zajęcia odbywać się będą w różnych muzealnych oddziałach zawsze od godz. 10 do 14. We wtorek 22 stycznia uczestnicy zajęć w Ratuszu Staromiejskim poznają historię królewskich wizyt w Toruniu, nauczą się tańczyć pawanę i spróbują swoich sił w malowaniu portretu. W środę 23 stycznia w Muzeum Podróżników odbędą się warsztaty pt. „Walizka pełna skarbów”, a w Kamienicy pod Gwiazdą warsztaty plastyczne pt. „Piaskiem malowane”. W czwartek w Domu Mikołaja Kopernika mowa będzie o rodzinie sławnego astronoma i jego odkryciach, wyświetlony zostanie film 3D pt. „Wszechświat”. W drugi piątek ferii w Muzeum Toruńskiego Piernika zaprasza na pieczenie i malowanie toruńskich ciastek a także na zwiedzania nowej wystawy o piernikowych legendach, a Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów – na spotkanie z prahistorią i malowanie… mamuta. Przewidziano przerwy w zajęciach na herbatę i drobny słodki poczęstunek (warto zaopatrzyć dziecko w domu w kanapkę). Bilety na jeden dzień zajęć są po 15 złotych, karnet 60 zł.

Zwieńczeniem ferii w Muzeum Okręgowym będzie w ostatnią ich niedzielę rodzinny bal kostiumowy. Bilet na bal kosztuje 10 zł.

Ferie w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

Przez całe ferie z wyjątkiem weekendów zaprasza Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka. Tematem przewodnim będą kolory, a tytuły zajęć plastycznych (co dzień innych) brzmią intrygująco: „Koronkowe lodowe smoki”, „Afrykański kulig”, „Wyborowy deser lodowy”, „Wojna kolorów”, „Śniegowce na wieżowce”. Wszystkie te zajęcia będą się odbywać w głównej siedzibie Galerii przy Rynku Nowomiejskim od godz. 10 do 11.30. Udział kosztuje 7 zł, a zapisać dziecko można telefonicznie (56 622 75 34).

Komu bliżej do filii GiOPTD przy ul. Kościuszki, na organizowanych tam zajęciach dowie się wszystkiego o martwej naturze i spróbuje samodzielnie taki obraz stworzyć. Jeśli woli ruchome obrazki, to na warsztatach pt. „Ceramika im-bryka” nauczy się tworzenia animacji poklatkowej. Na zajęcia w filii Galerii zapisywać się można pod telefonem 56 654 15 88. Udział w pięciu dwugodzinnych spotkaniach z martwą naturą kosztuje 75 zł, a z animacją 50 zł.

Zobacz również: Oferty na ferie w Toruniu i okolicach. Sprawdź-->
Życzenia na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Ferie w Dworze Artusa

Dwór Artusa zaprasza w ferie do swoich Piwnic Kultury. Warsztaty rękodzieła zatytułowane „Kocham Cię, Babciu! Kocham Cię, Dziadku!” odbędą się w sobotę 19 stycznia o godz. 12 i 16. Uczestnicy wykonają ramki do swoich zdjęć z dziadkami. Tydzień później, 26 stycznia, o tej samej porze warsztatowicze będą odkrywać tajemnice weneckiej maski. Bilety są po 5 zł (dla dziecka), 10 zł (dla dorosłego) i 20 zł (rodzinny). Placówka przygotowała też dwie tury „Akademii Magii, czyli ferii z Harrym Potterem” - od 14 do 18 stycznia i od 21 do 25 stycznia w godz. 9-12. To zajęcia dla dzieci w wieku: 6-10 lat. Bilet na jeden dzień kosztuje 15 zł, karnet na tydzień - 60 zł.

Ferie w CSW

CSW „Znaki Czasu” w ferie proponuje... „Te rzeczy”. W poniedziałek i wtorek 14 i 15 stycznia od godz. 10 do 12 będzie można zaprojektować i wykonać nadruki na T-shirty, pod okiem Tomasza Przeździeckiego, plastyka współpracującego z marką odzieżową Volcano. Wstęp na dwa dni kosztuje 20 zł. Natomiast na zajęciach 17 i 18 stycznia w godz. 10-12 i 19 stycznia od 12 do 14 powstaną lalki jawajki, które posłużą do przygotowania spektaklu teatru cieni. Za udział w trzydniowym cyklu zajęć trzeba zapłacić 30 zł. Zapisy na ferie w CSW - eduakcje@csw.torun.pl lub tel. 56 610 97 16.

Ferie w WOAK

Na „Rodzinne ferie ze sztuką” 21, 23 i 25 stycznia zaprasza Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Dzieci wraz z opiekunami będą tworzyć domowy cyrk, muzykować, dokumentować życie rodziny filmowo i fotograficznie, zabawią się w futurologów i stworzą niepowtarzalne prace plastyczne. W poniedziałek w godz. 10-11 odbędą się warsztaty pt. „Rodzinny cyrk” i rodzinne muzykowanie. W środę w godz. 16.30-18 uczestnicy warsztatów nauczą się dokumentować rodzinne chwile. Piątkowe zajęcia w godz. 10-11.30 poświęcone będą marzeniom i planom. Zgłoaszać się można do 18 stycznia poprzez stronę woak.torun.pl (informacje pod tel. 56 652 27 55). Koszt uczestnictwa dziecka w zajęciach to 5 zł. Dorośli wchodzą za darmo.

Zobacz też: Dni wolne w 2019 roku. Zobacz kiedy warto wziąć urlop

Ferie w Domu Muz i Forcie IV i zoo

Dom Muz przy ul. Poznańskiej organizuje półkolonie. Odbywać się będą od 14 do 18 stycznia, zawsze od godz. 10 do 16. Tematem zajęć będzie m.in. poznawanie świata bez użycia wzroku. Półkoloniści dostaną obiad i napoje, zostaną ubezpieczeni. Koszt turnusu to 250 zł. Tyle samo zapłacą rodzice za udział dziecka w podobnych zajęciach w drugim tygodniu ferii – w Domu Muz przy Okólnej. Tu wypoczywający uczniowie będą m.in. szukać sztuki w przyrodzie.

Półkolonie pod hasłem „Sport” przygotował Fort IV. Tu będzie można spędzać czas od godz. 7.40 do 16.20. W opłatę wynosząca 350 zł wliczono koszt obiadu. Natomiast Ogród Zoobotaniczny proponuje naukę sporządzania domowych kosmetyków. Warsztaty odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 11-12.30. Udział jest darmowy, trzeba się jednak zapisać dzwoniąc na numer 56 654 02 26. W ferie czynne będą też obiekty sportowe – baseny, lodowiska.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3