Jakub Węsierski z Olimpii Grudziądz brązowym medalistą mistrzostw Polski juniorów młodszych w judo

Jakub Węsierski z sekcji judo Olimpii zdobył brąz mistrzostw Polski juniorów młodszych w kategorii - 90k. Obok jego trener Wiesław Szpręglewski Nadesłana
Sporym sukcesem Jakuba Węsierskiego zakończyły się rozgrywane w Gorzowie Wielkopolskim mistrzostwa Polski juniorów młodszych w judo. Zawodnik Olimpii Grudziądz startujący w kategorii - 90 kg wywalczył brąz.

To jeden z najzdolniejszych judoków młodego pokolenia w kraju, co potwierdził w turnieju mistrzowskim.

Jakub Węsierski wygrywał przed czasem

- Jakub Węsierski swoje trzy pierwsze walki wygrał przed czasem - relacjonuje Zbigniew Szymczyk, trener koordynator w sekcji judo grudziądzkiej Olimpii. - W walce półfinałowej przegrał przez ippon z późniejszym mistrzem Polski Jakubem Sokołem z UKS Judo Wolbrum.

Dodajmy, że Węsierski odprawił kolejno z kwitkiem Michała Łukasika z Czarnych Bytom, Wiktora Zabinowa z WKSW Włocławek oraz Piotra Popko z Tomity Elbląg.

W walce o brąz wygrał natomiast z Szymonem Strojcem z Juvenii Wrocław, którego...

- Rzucił na ippon seoi nage, także wygrywając walkę przed czasem - dodaje trener Szymczyk. - Tym samym nasz zawodnik powtórzył swoje osiągnięcie sprzed roku.

Był też drugi grudziądzki judoka

W Gorzowie Wielkopolskim zaprezentował się również Bartosz Pawlicki (kat. 66 kg). Ten z judoków Olimpii rozpoczął dobrze, bo od zwycięstw w dwóch pierwszych walkach.

Potem jednak przegrał ćwierćfinał, a także pierwszą walkę repasażową i ostatecznie został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Trenerem prowadzącym obu zawodników jest Wiesław Szpręglewski.

Młodzi z Olimpii startowali w Żukowie

Z kolei młodsi adepci judo w ostatnim czasie mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności podczas turnieju w Żukowie (rocznik 2009).

- W zawodach startowało 365 dzieci z 32 klubów, w tym Litwy i Rosji - mówi Zbigniew Szymczyk. - Dwa razy udało się stanąć na podium.

Sztuki tej dokonali Amelia Lewandowska w kat. 20 kg, która była trzecia, oraz Artur Wojas w kat. 26 kg, - drugi. Wystartowali ponadto Przemysław Stasiek, Bartosz Lewandowski i Łukasz Anflik.