Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Kim jest szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, która pogryzła mężczyznę w Milanówku? [28.03.2020]

Lidia Bordewicz
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w 2019 roku reprezentowała NBP w sprawie nieprzychylnych publikacji i afery KNF. Ponownie zrobiło się o niej głośno kiedy została szefową kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, rzucając się w oczy za sprawą czerwonej garsonki. Kim jest Jolanta Turczynowicz-Kieryłło? Z naszego materiału dowiesz się wielu informacji na temat przebiegu jej kariery, jaką ma rodzinę, a także co robi wolnym czasie i jakie ma hobby.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Kim jest? Życiorys, wykształcenie

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ma 46 lat i pochodzi z rodziny o prawniczych tradycjach. Matka Lidia Fentzel pochodziła z małopolski, z rodziny matematyków, ekonomistów i sędziów. Edward Turczynowicz, ociec Jolanty wywodził się z rodziny adwokatów, artystów, lekarzy i architektów, którzy interesowali się sportem oraz lotnictwem. Rodzina ojca pochodziła z Wilna i od kilku pokoleń pielęgnowała tradycje szachowe. Bliskie jej sercu oraz całej rodziny są takie miasta jak Wilno, Kraków, Bielsko-Biała, Toruń, Bydgoszcz oraz Piła.

Kim jest Jolanta Turczynowicz-Kieryłło? Czym się zajmuje?

Obecna szefowa kampanii Andrzeja Dudy jest jednym z najbardziej znanych warszawskich adwokatów. Razem z Tadeuszem de Virion założyła kancelarię, którą po śmierci znanego adwokata dalej prowadzi.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Zajmuje się sprawami z zakresu:

  • prawa karnego gospodarczego,
  • prawa karno-skarbowego
  • prawa finansowego.

Nie boi się również wyzwań medialnych. Niejednokrotnie prowadziła sprawy dotyczące sytuacji w mediach, które kończyły się jej spektakularnym zwycięstwem. Zagadnienie dotyczące wartości inwestycyjnej nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości utraconych w trybie dekretów nacjonalizacyjnych, w tym Dekretu Bieruta poruszyła w swojej rozprawie doktorskiej.

Afera KNF - Prawniczka Glapińskiego

Wnioskowała o usunięcie tekstów na temat afery Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej wysokich zarobków pracowników Narodowego Banku Polskiego. Według adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło teksty, które ukazały się w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku” godziły w dobre imię nie tylko NBP, ale również jego szefa Adama Glapińskiego. Sąd odrzucił wszystkie wnioski Pani Jolanty będącej wówczas pełnomocnikiem prezesa NBP.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Kiedy w styczniu 2019 roku Adam Glapiński postanawia zeznawać jako świadek w sprawie KNF towarzyszy mu Turczynowicz-Kieryłło. Jak się później okazało, NBP za napisanie wniosków o zablokowanie wspomnianych publikacji zapłacił kancelarii Turczynowicz-Kieryłło 26 tys. zł.

Radna w Bydgoszczy i obywatelskie mapy bezpieczeństwa

Swoją działalność samorządową zaczynała w 50 tysięcznej radzie osiedla w Bydgoszczy, zlokalizowanej na Wyżynach. Wówczas zajmowała się taką tematyką jak: bezpieczeństwo, kultura, sport oraz zagadnienia prawne. W 1998 roku mając 25 lat wystartowała w wyborach samorządowych, które zakończyły się dla niej powodzeniem. Wstąpiła wtedy do RS AWS.

Podejmowała współpracę z mieszkańcami organizując imprezy masowe. Ponadto udało jej się razem z bydgoską społecznością opracować tzw. Obywatelskie mapy bezpieczeństwa rozwijając ten projekt w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Bydgoszczy. Będąc bydgoską radną pracowała w czterech Komisjach: Komisji Sportu, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Samorządności oraz Komisji Statutowo Regulaminowej.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Turczynowicz-Kieryłło startowała w 2001 roku w wyborach to Sejmu. Niestety próba ta zakończyła się niepowodzeniem i nie obyła się bez kontrowersji. Początkowo RS AWS umieścił kandydatkę na drugim miejscu na liście, wyprzedzając tym samym obecnego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Ostatecznie władze krajowe zepchnęły ją na 4 miejsce, co wywołało spore protesty bydgoskiej młodzieżówki.

Turczynowicz-Kieryłło - studia prawnicze na UMK w Toruniu, aplikacja w Bydgoszczy

Obecna szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy związana jest również z Toruniem. Ukończyła bowiem studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej rozprawa doktorska dotyczyła wartości inwestycyjnej nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem nieruchumości utraconuych w trybie dekretów nacjonalizacyjnych, w tym Dekretu Bieruta. W Strasburgu ukończyła studium podyplomowe z zakresu praw człowieka uzyskując ocenę bardzo dobrą. Może pochwalić się również znajomością czterech języków obcych.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Związana jest również z Bydgoszczą, gdzie robiła aplikację adwokacką, po której oficjalnie zaczęła swoją karierę prawniczą. W 2004 roku wyprowadziła się do Warszawy, która dała jej większe pole rozwoju w kierunku prawniczym.

Kampanie społeczne Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

  • Jest twórcą europejskiej kampanii społecznej „Szanuję. Nie hejtuję”, inspirowanej prawdziwą historią osoby bezbronnej wobec mowy nienawiści. Poparta została przez wielu celebrytów, którzy wzięli udział w kampanii, m.in. Agnieszkę Więdłochę, Ewę Kasprzyk, Marię Seweryn, Renatę Kaczoruk, Zygmunta Chajzera, Krzysztofa Hołowczyca, Jana Klimenta, Paweła Królikowskiego, Bartosza Kurka, Rafała Maseraka, Michała Szpaka czy Tomasza Kammela.
  • Jolanta Turczynowicz-Kieryłło jest również autorką kampanii edukacyjnej dla dzieci „Mały Obywatel”, dotyczącej propagowania wartości podstaw prawa.
  • Ponadto spośród prowadzonych kampanii społecznych wymienić można również kampanię „Mecenasi Sztuki”, która łączy dziedzictwo kulturowe Polski i innych krajów.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i jej hobby: szachy, siatkówka i śmigłowce

Zainteresowanie grą w szachy odziedziczyła po rodzicach i dziadkach. Pani Jolanta przez wiele lat była członkiem Kadry Narodowej Juniorek, zdobywając 3 srebrne oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski, a także wiele nagród zarówno na polskich jak i zagranicznych turniejach szachowych. Dodatkowe dwa brązowe medale Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zdobyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski w blitzach, czyli szachach błyskawicznych. Są to partie na rozgrywane w krótkim czasie (każdy gracz ma do dyspozycji maksymalnie 10 minut), gdzie liczy się siła skojarzeń, umiejętność zapamiętywania sytuacji i szybkość podejmowania decyzji.

Królewskiej grze musiała ustąpić druga jej pasja – piłka siatkowa. Niewiele brakowało żeby wysportowana szachistka dostała się do pierwszoligowego drużyny Pałac Młodzieży Bydgoszcz. Niestety duże sukcesy szachowe uniemożliwiły połączenie treningów w obu dyscyplinach. Zamiłowanie do gry w piłkę siatkową pozostało do dziś.

Od kilku lat pod okiem doświadczonych pilotów doskonali swoje umiejętności w lataniu śmigłowcami typu Robinson R44, Robinson R66 oraz Eurocopter. Chwile są ulotne, dlatego z podniebnych wojaży wykonuje zdjęcia, z których później tworzy autorskie kolekcje.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło pogryzła mężczyznę w Milanówku

W ostatnim czasie znów zrobiło się o niej głośno za sprawę wypłynięcia informacji o pogryzienia mężczyzny w Milanówku. Do sytuacji miało dojść w listopadzie 2018 roku, tuż przed drugą turą wyborów samorządowych. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło miała ugryźć mężczyznę, który usiłował powstrzymać ją przed złamaniem ciszy wyborczej. Wspólnie z synem wrzucała broszury informacyjne do skrzynek. Turczynowicz-Kieryłło twierdzi, że broniła się, ponieważ była - przez wspomnianego mężczyzna - duszona.

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
NAUCZYCIELE

Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA PREZYDENTA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy. DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

PANIE PREZYDENCIE - Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy.

CHODZI O PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM TAKIEJ EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ WYBORY NA PREZYDENTA 10 maja POPRZEMY PANA TYLKO PANA NIKOGO WIĘCEJ TYLKO PROSIMY WPROWADZIĆ TO W ŻYCIE PRZED WYBORAMI A NIE PO WYBORACH WEJDZIE TYLKO TEN PREZYDENT 10 maja I MA WYBORY WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM I ICH RODZINOM ZOSTANIE PAN PREZYDENT 10 maja CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY PONIEWAŻ TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” NAWET PO 20 LATACH PRACY DZIĘKUJEMY , DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

G
Gość

Jak jesteś zaatakowany , to mówisz proszę pana tak nie wypada ,czy używasz wszystkich możliwych środków do obrony ?.

G
Gość

Krewniaczka szczurów czyli gryzoni.

Dodaj ogłoszenie