Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Kim jest szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy, która pogryzła mężczyznę w Milanówku? [28.03.2020]

Lidia Bordewicz
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło w 2019 roku reprezentowała NBP w sprawie nieprzychylnych publikacji i afery KNF. Ponownie zrobiło się o niej głośno kiedy została szefową kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, rzucając się w oczy za sprawą czerwonej garsonki. Kim jest Jolanta Turczynowicz-Kieryłło? Z naszego materiału dowiesz się wielu informacji na temat przebiegu jej kariery, jaką ma rodzinę, a także co robi wolnym czasie i jakie ma hobby.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło. Kim jest? Życiorys, wykształcenie

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło ma 46 lat i pochodzi z rodziny o prawniczych tradycjach. Matka Lidia Fentzel pochodziła z małopolski, z rodziny matematyków, ekonomistów i sędziów. Edward Turczynowicz, ociec Jolanty wywodził się z rodziny adwokatów, artystów, lekarzy i architektów, którzy interesowali się sportem oraz lotnictwem. Rodzina ojca pochodziła z Wilna i od kilku pokoleń pielęgnowała tradycje szachowe. Bliskie jej sercu oraz całej rodziny są takie miasta jak Wilno, Kraków, Bielsko-Biała, Toruń, Bydgoszcz oraz Piła.

Kim jest Jolanta Turczynowicz-Kieryłło? Czym się zajmuje?

Obecna szefowa kampanii Andrzeja Dudy jest jednym z najbardziej znanych warszawskich adwokatów. Razem z Tadeuszem de Virion założyła kancelarię, którą po śmierci znanego adwokata dalej prowadzi.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Zajmuje się sprawami z zakresu:

  • prawa karnego gospodarczego,
  • prawa karno-skarbowego
  • prawa finansowego.

Nie boi się również wyzwań medialnych. Niejednokrotnie prowadziła sprawy dotyczące sytuacji w mediach, które kończyły się jej spektakularnym zwycięstwem. Zagadnienie dotyczące wartości inwestycyjnej nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem nieruchomości utraconych w trybie dekretów nacjonalizacyjnych, w tym Dekretu Bieruta poruszyła w swojej rozprawie doktorskiej.

Afera KNF - Prawniczka Glapińskiego

Wnioskowała o usunięcie tekstów na temat afery Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej wysokich zarobków pracowników Narodowego Banku Polskiego. Według adwokat Jolanty Turczynowicz-Kieryłło teksty, które ukazały się w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweeku” godziły w dobre imię nie tylko NBP, ale również jego szefa Adama Glapińskiego. Sąd odrzucił wszystkie wnioski Pani Jolanty będącej wówczas pełnomocnikiem prezesa NBP.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Kiedy w styczniu 2019 roku Adam Glapiński postanawia zeznawać jako świadek w sprawie KNF towarzyszy mu Turczynowicz-Kieryłło. Jak się później okazało, NBP za napisanie wniosków o zablokowanie wspomnianych publikacji zapłacił kancelarii Turczynowicz-Kieryłło 26 tys. zł.

Radna w Bydgoszczy i obywatelskie mapy bezpieczeństwa

Swoją działalność samorządową zaczynała w 50 tysięcznej radzie osiedla w Bydgoszczy, zlokalizowanej na Wyżynach. Wówczas zajmowała się taką tematyką jak: bezpieczeństwo, kultura, sport oraz zagadnienia prawne. W 1998 roku mając 25 lat wystartowała w wyborach samorządowych, które zakończyły się dla niej powodzeniem. Wstąpiła wtedy do RS AWS.

Podejmowała współpracę z mieszkańcami organizując imprezy masowe. Ponadto udało jej się razem z bydgoską społecznością opracować tzw. Obywatelskie mapy bezpieczeństwa rozwijając ten projekt w Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Bydgoszczy. Będąc bydgoską radną pracowała w czterech Komisjach: Komisji Sportu, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, Komisji Samorządności oraz Komisji Statutowo Regulaminowej.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Turczynowicz-Kieryłło startowała w 2001 roku w wyborach to Sejmu. Niestety próba ta zakończyła się niepowodzeniem i nie obyła się bez kontrowersji. Początkowo RS AWS umieścił kandydatkę na drugim miejscu na liście, wyprzedzając tym samym obecnego prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzę. Ostatecznie władze krajowe zepchnęły ją na 4 miejsce, co wywołało spore protesty bydgoskiej młodzieżówki.

Turczynowicz-Kieryłło - studia prawnicze na UMK w Toruniu, aplikacja w Bydgoszczy

Obecna szefowa kampanii prezydenta Andrzeja Dudy związana jest również z Toruniem. Ukończyła bowiem studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej rozprawa doktorska dotyczyła wartości inwestycyjnej nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem nieruchumości utraconuych w trybie dekretów nacjonalizacyjnych, w tym Dekretu Bieruta. W Strasburgu ukończyła studium podyplomowe z zakresu praw człowieka uzyskując ocenę bardzo dobrą. Może pochwalić się również znajomością czterech języków obcych.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, szefowa kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. brak

Związana jest również z Bydgoszczą, gdzie robiła aplikację adwokacką, po której oficjalnie zaczęła swoją karierę prawniczą. W 2004 roku wyprowadziła się do Warszawy, która dała jej większe pole rozwoju w kierunku prawniczym.

Kampanie społeczne Jolanty Turczynowicz-Kieryłło

  • Jest twórcą europejskiej kampanii społecznej „Szanuję. Nie hejtuję”, inspirowanej prawdziwą historią osoby bezbronnej wobec mowy nienawiści. Poparta została przez wielu celebrytów, którzy wzięli udział w kampanii, m.in. Agnieszkę Więdłochę, Ewę Kasprzyk, Marię Seweryn, Renatę Kaczoruk, Zygmunta Chajzera, Krzysztofa Hołowczyca, Jana Klimenta, Paweła Królikowskiego, Bartosza Kurka, Rafała Maseraka, Michała Szpaka czy Tomasza Kammela.
  • Jolanta Turczynowicz-Kieryłło jest również autorką kampanii edukacyjnej dla dzieci „Mały Obywatel”, dotyczącej propagowania wartości podstaw prawa.
  • Ponadto spośród prowadzonych kampanii społecznych wymienić można również kampanię „Mecenasi Sztuki”, która łączy dziedzictwo kulturowe Polski i innych krajów.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło i jej hobby: szachy, siatkówka i śmigłowce

Zainteresowanie grą w szachy odziedziczyła po rodzicach i dziadkach. Pani Jolanta przez wiele lat była członkiem Kadry Narodowej Juniorek, zdobywając 3 srebrne oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski, a także wiele nagród zarówno na polskich jak i zagranicznych turniejach szachowych. Dodatkowe dwa brązowe medale Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zdobyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski w blitzach, czyli szachach błyskawicznych. Są to partie na rozgrywane w krótkim czasie (każdy gracz ma do dyspozycji maksymalnie 10 minut), gdzie liczy się siła skojarzeń, umiejętność zapamiętywania sytuacji i szybkość podejmowania decyzji.

Królewskiej grze musiała ustąpić druga jej pasja – piłka siatkowa. Niewiele brakowało żeby wysportowana szachistka dostała się do pierwszoligowego drużyny Pałac Młodzieży Bydgoszcz. Niestety duże sukcesy szachowe uniemożliwiły połączenie treningów w obu dyscyplinach. Zamiłowanie do gry w piłkę siatkową pozostało do dziś.

Od kilku lat pod okiem doświadczonych pilotów doskonali swoje umiejętności w lataniu śmigłowcami typu Robinson R44, Robinson R66 oraz Eurocopter. Chwile są ulotne, dlatego z podniebnych wojaży wykonuje zdjęcia, z których później tworzy autorskie kolekcje.

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło pogryzła mężczyznę w Milanówku

W ostatnim czasie znów zrobiło się o niej głośno za sprawę wypłynięcia informacji o pogryzienia mężczyzny w Milanówku. Do sytuacji miało dojść w listopadzie 2018 roku, tuż przed drugą turą wyborów samorządowych. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło miała ugryźć mężczyznę, który usiłował powstrzymać ją przed złamaniem ciszy wyborczej. Wspólnie z synem wrzucała broszury informacyjne do skrzynek. Turczynowicz-Kieryłło twierdzi, że broniła się, ponieważ była - przez wspomnianego mężczyzna - duszona.

Przed nami rekordowa waloryzacja emerytur

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

N
NAUCZYCIELE

Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA PREZYDENTA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy. DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

PANIE PREZYDENCIE - Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy.

CHODZI O PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK

TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM TAKIEJ EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ WYBORY NA PREZYDENTA 10 maja POPRZEMY PANA TYLKO PANA NIKOGO WIĘCEJ TYLKO PROSIMY WPROWADZIĆ TO W ŻYCIE PRZED WYBORAMI A NIE PO WYBORACH WEJDZIE TYLKO TEN PREZYDENT 10 maja I MA WYBORY WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM I ICH RODZINOM ZOSTANIE PAN PREZYDENT 10 maja CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY PONIEWAŻ TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” NAWET PO 20 LATACH PRACY DZIĘKUJEMY , DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE

G
Gość

Jak jesteś zaatakowany , to mówisz proszę pana tak nie wypada ,czy używasz wszystkich możliwych środków do obrony ?.

G
Gość

Krewniaczka szczurów czyli gryzoni.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3