Katarzynki w dogrywce rozbiły rywalki

Chorwatka Matea Vrdoljak (z piłką) zdobyła w sobotnim meczu dla Katarzynek dziewiętnaście punktów Sławomir Kowalski
Koszykarki Energi Toruń przypieczętowały awans do drugiej rundy i będą walczyły o grę w fazie play off. Katarzynki pokonały w sobotę po dogrywce ROW Rybnik 79:69.

W pierwszym meczu po przerwie świąteczno-noworocznej widać było w obu drużynach nie najwyższą formę.

Trudno się jednak dziwić, skoro np. Lorin Dixon przyleciała do Polski dopiero w dniu meczu. Ekipa gości też dotarła do Torunia kilka godzin przed spotkaniem. Na dodatek była osłabiona, bo Markel Walker nie zdołała wrócić na czas i mecz swoich koleżanek oglądała w Rybniku.

Pierwsza kwarta była wyrównana, ale później inicjatywę przejęły przyjezdne, które wypracowały sobie sporą przewagę. W 24. min. prowadziły już bowiem 51:38 i zanosiło się na sporą niespodziankę.

Katarzynki nie dały jednak za wygraną. Odrobiły straty i zrobiło się ciekawie. W ostatnich sekundach przy stanie 67:66 dla Energi faulowana była Martyna Stelmach. Rybniczanka wykorzystała jednak tylko jeden rzut wolny i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej dominowały już Katarzynki.

Energa Toruń - ROW Rybnik 79:69 po dogr. (16:19, 17:20, 21:21, 13:7, d. 12:2)
Energa: M. Vrdoljak 19 (3x3), J. Walich 17 (1), W. Idczak 13 (1), R. Ratajczak 7 (1), S. Dosty 1 oraz L. Dixon 12, P. Gulak-Lipka 10, J. Kućko i M. Wieczyńska po 0
ROW: R. Harris 15 (2), A. Gajda 14 (1), A. Morawiec i J. Velinović po 13 (1), A. Kuncewicz 4 oraz J. Zielonka 5 (1), M. Stelmach 3, J. Kędzia 2

Oto wyniki pozostałych meczów 16. kolejki Basket Ligi Kobiet: Riviera Gdynia - Widzew Łódź 73:45 (19:13, 21:5, 15:7, 18:20), MKS MOS Konin - Wisła Can-Pack Kraków 46:98 (11:19, 12:28, 7:31, 16:20), Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 45:60 (6:14, 12:13, 12:15, 15:18) i Artego Bydgoszcz - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 76:61 (23:9, 27:15, 15:16, 11:21).