Koniec sezonu dla hokeistów KH Energi. GKS Tychy po raz czwarty pokonał torunian

red
Na ćwierćfinale zakończyła się gra hokeistów KH Energi w fazie play-off. W środowy wieczór torunianie ulegli na Tor-Torze GKS-owi Tychy 0:4 (0:2, 0:1, 0:1). KH Energa kończy sezon, a GKS czekają półfinały.

W środowy wieczór przewaga gości była bardzo wyraźna - GKS szybko strzelił dwie bramki. Na dodatek już po pierwszej tercji rozsypał się pierwszy atak torunian z powodu kontuzji Bartosza Fraszki. Zawodnicy KHEnergi, w składzie zkonieczności przemeblowanym od drugiej tercji, próbowali dalej walczyć, ale siła mistrzów Polski była zdecydowanie większa.

Trzy bramki padły przy grze tyszan w przewadze. Autorem dwóch goli był Michael Cichy, a jednego Alexander Szczechura oraz Bartłomiej Jeziorski.

Po środowym spotkaniu ćwierćfinałowym KHEnerga Toruń kończy sezon 2019/2020 na ósmym miejscu.

KH Energa Toruń - GKS Tychy 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
0:1 Cichy 9:46, 0:2 Szczechura 12:14, 0:3 Cichy 39:12, 0:4 Cichy 42:08)
Strzały 16-35, kary 16 min - 12 min.
KH Energa: Spěšný - Kozłow (4), Skólmowski; Smirnow, Zieliński; Griebieniuk, Jeriomienko (2) - Dołęga, Fraszko, Kalinowski (2); Sierguszkin, Fieofanow (2), Wołżankin (4); Wiejtow , Korczocha, Jesajan; Olszewski, Szkodienko (2), J. Jaworski
Stan rywalizacji play off: 4:0 dla GKS-u Tychy, który awansował do półfinału