Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
To nie był dobry mecz dla siatkarek Poli Budowlanych. BKS...

Krótkie trzy sety w meczu Poli Budowlanych Toruń z BKS-em Profi-Credit Bielsko-Biała [ZDJĘCIA]

To nie był dobry mecz dla siatkarek Poli Budowlanych. BKS Profi-Credit Bielsko-Biała nie dał im najmniejszych szans, triumfując w Arenie Toruń 3:0 w meczu kompletnie pozbawionym historii. Po ostatnich wygranych z Pałacem Bydgoszcz w Toruniu i na wyjeździe z Legionovią można było być ostrożnym optymistą przed środowym meczem z rywalkami, które zajmowały ósme miejsce w tabeli. Torunianki opuściły miejsce w tabeli skazujące na bezpośredni spadek do Iligi i wydawało się, że nabrały wiatru w żagle.
Gospodynie źle jednak „weszły”w ten mecz. Wprawdzie na samym początku remisowały 2:2, ale bardzo szybko zrobiło się 3:9. Do końca inauguracyjnego seta nasze rywalki utrzymywały co najmniej czteropunktową przewagę, punktowała nas m. in. Katarzyna Konieczna. Skończyło się na wygranej BKS-u do 20, zawodniczki z południa Polski w pełni kontrolowały sytuację.
Drugi set torunianki rozpoczęły lepiej, od prowadzenia 3:1 i 4:2. Niestety, straciły pięć punktów z rzędu i chwilę później przegrywały 4:7. Marazm przerwał dopiero czas wzięty przez trenera Mirosława Zawieracza. Budowlanki zniwelowały różnicę do jednego punktu (7:8, 8:9, 10:11), ale znowu do akcji wkroczyła Konieczna i było 12:16, a potem nawet 13:22. Skończyło się na porażce do 18. Powtarzała się w tym momencie sytuacja z ostatniego meczu w Legionowie, gdzie torunianki też nie istniały w pierwszych dwóch setach. Pocieszeniem był fakt, że wygrały trzy ostatnie partie i zdobyły tam dwa punkty.
Niestety, do powtórki z historii nie doszło. Bielszczanki szybko objęły prowadzenie 3:0, na chwilę „zrobił się”jeszcze remis 4:4, ale potem nasze rywalki pomału, ale konsekwentnie dążyły do celu, obejmując prowadzenie i systematycznie je zwiększając. Ostatniego seta BKS wygrał do 17, szybko kończąc ten jednostronny pojedynek.
Na szczęście dla torunianek przegrał też Pałac Bydgoszcz, mimo iż triumfował w pierwszym secie meczu w Muszynie. Torunianki utrzymały więc 12. miejsce w tabeli, dające nadzieję na utrzymanie. Kolejny mecz rozegrają w piątek, 16 marca, w Ostrowcu Świętokrzyskim z miejscowym KSZO.

POLI BUDOWLANI - BKSPROFICREDIT BIELSKO-BIAŁA 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)
Poli Budowlani: Ściurka (4), Lewandowska, Wójcik (5), Ryznar (7), Cvetanović (9), Kavalenka (4), Nowak (libero) oraz Paulawa, Jasińska (1), Bałucka (2) i Hatala (2)
BKS: Jagieło (8), Konieczna (16), Pleśnierowicz (3), Grant (9), Mancuso (13), Sobolska (8), Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Różański i Mucha (1)
Pozostałe wyniki:Polski Cukier Muszynianka - Pałac Bydgoszcz 3:1, Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0, ŁKSCommercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:2