Lanie w Pile

Po słabych przyjęciach piłek przez torunianki Marta Wójcik miała problemy z dobrym wystawianiem piłek. Z prawej - Sylwia Wojcieska Sławomir Kowalski
Coraz gorzej spisują się siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń w Orlen Lidze. Przegrały siódmy mecz z rzędu, znowu nie nawiązując walki z rywalkami. PTPS rozbił je w Pile 3:0 (25:18, 25:18, 25:19).

Znowu więc w żadnym z setów torunianki nie osiągnęły granicy 20 punktów. Niestety, widziała to cała Polska, bo mecz był transmitowany przez TV.

Obie ekipy zaczęły mecz od dobrej gry blokiem. Jednym i drugim ciężko było zdobyć punkty po ataku. Do stanu 4:3 aż cztery punkty zostały zdobyte blokiem, a jedna „kiwką”.

Potem z kolei przyszedł czas na błędy. Dotyczyło to zarówno pilanek, jak i torunianek. Szybciej opanowały jednak sytuację gospodynie, które bezwzględnie wykorzystały słaby dzień Paulavej i zagrywały właśnie na nią. Po złych przyjęciach trudno było naszej ekipie wyprowadzać skuteczne ataki i „zrobiło się” 14:9. Podopieczne Nicoli Vettoriego doprowadziły jeszcze do stanu 17:16 dla PTPS-umiały piłkę w górze na remis, ale tego nie wykorzystały, a końcówkę seta zawaliły już kompletnie.

Podobnie było w drugim secie - od stanu 5:6 straciły pięć punktów z rzędu, po czym „podgoniły” (16:14) i znów fatalnie finiszowały. W trzecim secie przełomu się nie doczekaliśmy.

PTPS Piła - Giacomini Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:18, 25:19)

PTPS:
Austin (18), Kwiatkowska (13), Ogoms (6), Babicz (13), Dumancić (8), Szubert (5), Markiewicz (libero) oraz Piśla i Kucharska

Budowlani:
Wojcieska (5), Paulava (8), Wójcik (2), Gierak (7), Ryznar (2), Pavan (4), Morena (libero) oraz Gancarz (1), Jasińska, Lewandowska (2), Polak (6) i Bimkiewicz

Pozostałe wyniki:
Pałac Bydgoszcz - BKS Bielsko-Biała 3:1, Chemik Police - Impel Wrocław (3:2), Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:0), Budowlani Łódź - Atom Trefl Sopot 3:0, Muszynianka - MKS Dąbrowa Górnicza 3:2, Legionovia - ŁKS Łódź 0:3