Mateusz Lipa po pierwszym starcie w tym sezonie pucharu świata

Mateusz Lipa wraz z polską drużyną sprinterów zajął w Meksyku dziesiąte miejsce
Mateusz Lipa wraz z polską drużyną sprinterów zajął w Meksyku dziesiąte miejsce Nadesłana
W dalekim Meksyku zainaugurowano zmagania w tym sezonie pucharu świata w kolarstwie torowym. Udział w nich wziął jeden grudziądzanin.

W konkurencjach sprinterskich zobaczyliśmy Mateusza Lipę. Pierwotnie był on przewidziany do startów indywidualnych, ale ostatecznie znalazł się w biało-czerwonej drużynie. Polacy wywalczyli z czasem 43,823 sek. dziesiątą pozycję na 24 ekipy, jakie zameldowały się na starcie.

Oprócz kolarza ALKS Stal w drużynie jechała dwójka ze Szczecina – Maciej Bielecki oraz Damian Zieliński. Kwalifikacje zwyciężyli Niemcy, do których nasi reprezentanci stracili około półtorej sekundy.

W składzie naszych zachodnich sąsiadów jechali Robert Forstemann, Stefan Botticher i Joachim Eliers. W finale musieli oni jednak uznać wyższość Brytyjczyków – Philipa Hindesa, Jasona Kennyego, jak również Calluma Skinnera. Na najniższym stopniu podium stanęli Nowozelandczycy – Ethan Mitchell, Sam Webster i Edward Dawkins, natomiast tuż poza podium uplasowali się Holendrzy, w których składzie jechali Nils van Hoenderdaal, Matthijs Buchli oraz Hugo Haak.

W sprincie indywidualnym Lipa zajął w eliminacjach dwudziestą pierwszą pozycję, a w 1/16 finału przegrał z Forstemannem i odpadł z dalszej rywalizacji.